Манчестър Сити не срещна проблеми с последния в Преимършип Саутхемптън и го победи с 4:1 като гост в среща от 30-ия кръг. С този успех "небесносините" от Манчестър събират 67 точки и се връщат на 5 от лидера Арсенал. Домакините пък остават на последното 20-о място с 23 точки и само една победа в последните си шест мача.

Два гола за успеха на шампионите вкара норвежкото им острие Ерлинг Халанд, който откри резултата в 45-ата минута на първото полувреме, а в 68-ата направи 3:0. Джак Грийлиш се разписа за 2:0 в 58-ата минута, а Хулиан Алварес оформи крайния резултат от дузпа в 75-ата. Домакините върнаха едно попадение чрез френското си попълнение Секу Мара.

Нюкасъл победи Брентфорд с 2:1 в мач от Висшата лига

Нюкасъл се добра до победа над Брентфорд и измести Юнайтед от третото място

Успехът за "свраките" дойде с огромна доза късмет

Халанд откри резултата след чудесна работа и подаване на Кевин де Бройне, а белгийският атакуващ полузащитник изработи и второто попадение. Джак Грийлиш се измъкна от тънка засада, надбяга защитата и от втори опит прониза вратаря Гавин Базуну.

По сходен сценарий този път Грийлиш подаде на Холанд за 3:0 десет минути по-късно, за да покаже, че липсата му заради травма не му е повлияла на формата. Попадението беше много красиво, като снажният скандинавец с акробатично задно воле прониза вратаря на домакините.

Така норвежецът вече има 30 попадения, а Кевин де Бройне пък стана най-бързият футболист, направил 100 асистенции в английския елит.

Домакините намалиха чрез младия Мара, а влезлият като резерва Хулиан Алварес вкара от дузпа 15 минути преди последната свирка на съдията.

Тотнъм победи Брайтън с 2:1 в мач от 30-ия кръг на Висшата лига