Барселона и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят в първия си полуфинал от Шампионската лига, игран на "Камп Ноу". Възпитаниците на Франк Рийкард и Алекс Фергюсън приключиха при 0:0 и оставиха сериозна въпросителна в излъчването на финалиста от тази полуфинална двойка.

Мачът стартира с шеметно начало след като още във втората минута при едно центриране от корнер, Роналдо успя да стреля с глава, но защитникът на домакините Габи Милито игра с ръка и съдията посочи бялата точка. Именно португалецът застана зад топката, но стреля неточно и не успя да уцели вратата, стреляйки встрани от лявата греда.

След този пропуск двата отбора продължиха динамична и двуостра игра, но рядко стигаха до по-добри голови положения. В 29-ата минута Роналдо отново претендира за дузпа при един добър негов пробив и падане в наказателното поле. Четири минути след това Ето'о се вряза отдясно, навлезе в пеналта, но шутът му бе блокиран от защитник на Юнайтед. До почивката удар от фаул на Роналдо (45) можеше да порази целта, но излезе в аут.

През второто полувреме Барса започна със силен натиск и търсеше гола по-усилено. В 49-ата минута Дзамброта опита силен шут отдалеч, но не успя в целта си и топката излезе в аут. Непосредствено след това Ето'о се измъкна хубаво в наказателното поле, навлезе вдясно, но в решителния момент сбърка паса към Меси и "каталунците" пропуснаха добро положение.

В 52-ата минута се стигна до перфектна триходова акция Меси - Иниеста - Ето'о, в която аржентинецът пусна към Иниеста, той с пета чукна към Ето'о и последният шутира с десния крак и разтърси мрежата, но от външната й страна. Минута след това Майкъл Карик също се изяви след като преодоля бранител вляво и стреля силно с левия крак, но също във външата страна на мрежата.

С времето двата отбора започнаха да действат по-предпазливо и се стремяха повече да не допуснат гол, който щеше сериозно да наклони везните в едната посока. В 63-ата минута Шави опита шанса си след удар от фаул, но стреля над напречната греда. Влезлите Боян Къркич и Тиери Анри пооживиха играта на Барселона, но до чисти положения пред Ван дер Сар не се стигна.

Отличи се Анри (83) след изненадващ силен удар от границата на пеналта, но стражът на "червените дяволи" бе на мястото си и успя да избие. Така интригата остана на 100%, а Барса и Манчестър Юнайтед ще решават по-достойния финалист на "Олд Трафорд".

БАРСЕЛОНА – МАНЧЕСТЪР ЮН 0:0

БАРСЕЛОНА: Валдес, Милито, Маркес, Дзамброта, Абидал, Иниетса. Шави, Туре, Деко (77-Анри), Меси (62-Къркич), Ето'о