Отборът на АДО Ден Хааг хвърли бомбата в 22-ия кръг на холандската Ередивизи. „Жълто-зелените" победиха с 1:0 лидера ПСВ Айндховен, при това на неговия „Филипс Стадион". По този начин битката за титлата в Ниската земя отново се ожесточи. ПСВ остава лидер с 47 точки, но Твенте с Ники Михайлов е с 1 по-малко, а и тепърва трябва да изиграе двубоя си от този кръг срещу Утрехт. Третият Аякс пък снощи би Де Граафшап с 2:0 и е на 3 пункта зад айндховенци.

Цял мач за ПСВ записа българският национал Станислав Манолев. Десният бек получи жълт картон в средата на първото полувреме.

Неговите съотборници обаче показаха, че изпитват сериозни трудности след напускането на капитана си Ибрахим Афелай. В миналия кръг ПСВ би с кански мъки 2:1 последния Вилем II с гол в 94-ата минута. Сега обаче „филипсите" опитаха от собственото си лекарство, след като Весли Ферхук набута победния гол за АДО в даденото продължение.

Така след двата мача от това първенство с АДО, ПСВ има едва 1 точка. Тимът от Хага пък показа, че играе изключително успешно срещу грандовете, след като по-рано през сезона би и Аякс на „Амстердам Арена".