Отборът на Керчем Аякс отново излезе на 1-о място в Лигата на Гозо, след като спечели с 1:0 срещу Виктория Уондърърс в среща от 4-ия кръг. Българите Стойко Сакалиев и Петър Кюмюрджиев се представиха на много високо ниво, като нападателят беше избран и за играч на мача. Сакалиев създаде три чисти голови положения, които бяха пропуснати от колегите му. Пет минути преди края той спечели фаул, от който Сабри Райс отбеляза за крайното 1:0.

След този мач Керчем Аякс има 10 точки, но все още не е допуснал гол в шампионатен мач. Тази неделя Сакалиев, Кюмюрджиев и съотборниците им срещат Виктория Хотспърс, който е на последно място с 1 точка и имат всички шансове да се утвърдят на върха.

"Смятат ни за сензация, но мисля, че отборът ни е добър. Попаднахме в страхотен колектив, чувстваме се добре. Единствено съжалявам, че нелепо отпаднахме във 2-ия кръг на турнира за Купата на Малта, коментира след мача Петър Кюмюрджиев пред местния сайт Гозо Нюз.

Във Висшата лига на Малта Любомир Витанов, Адриан Олегов, Ангел Йошев и Антон Вергилов започнаха като титуляри за Хамрун Спартанс, а Николай Божов се появи като смяна в 72-ата минута. Хамрун обаче отстъпи с 1:2 на Слима Уондърърс и заема 7-о място от 12 отбора с 13 точки.

Витанов беше отстранен от терена в 65-ата минута, след като получи втори жълт картон заради протест срещу съдийско решение. Ангел Йошев пък спечели дузпа за своите, след като в 85-ата минута нахлу мощно в наказателното поле и беше съборен.

От 11-те метра Дейвид Камилери намали пасива на своите на 1:2. В дивизия 1 (второ ниво) Румен Кереков донесе успеха на Луксол Сейнт Андрюс с 2:1 над Гзира Юнайтед. Българинът, който пристигна в Малта от колежанската лига на САЩ, се разписа 20 минути преди края на срещата. Луксол Сейнт Андрюс води в класирането с 15 точки от 6 мача.