Един от най-известните мениджъри - Свен-Йоран Ериксон сбъдна голямата си мечта да бъде начело на Ливърпул поне за една среща. Това се случи в мача между легендите на мърсисайдци и тези на Аякс в приятелски мач, игран на "Анфийлд", средствата от който ще отидат за хора в нужда.

Макар на терена да стана истинско шоу, благодарение на легендите на два от най-успешните клубове в европейските клубни турнири, най-съществената част от мача бе край страничната линия.

Там бе застанал легендарният треньор Свен-Йоран Ериксон, чиято голяма мечта да води някога Ливърпул бе сбъдната от мърсисайдци, които обявиха именно шведа за своя треньор в благотворителния мач.

76-годишният Ериксон обяви наскоро, че е болен от рак в последен стадий и му остава максимум година живот. Той от дете е фен на Ливърпул и да бъде наставник на отбора бе една от най-големите мечти в живота му. Мечта, която Ливърпул сбъдна в този мач, в който постигна обрат срещу Аякс.

Пред пълните трибуни на "Анфийлд" амстердамци поведоха в резултата с 2:0 до полувремето, като Дерк Буурихтер вкара във 2-ата минута, а Кики Мусампа удвои в 43-ата.

През втората част обаче, Ливърпул реализира цели 4 безответни попадения, дело на Грегори Винял в 55-ата, Джибрил Сисе в 74-ата, Набил Ел Жар в 80-ата и Фернандо Торес в 84-ата минута и стигна до успеха.