След 13 години Левски и ЦСКА отново завършиха 2:2. За последно това се случи на 17 октомври 2004 г., когато червените поведоха с 2:0 до почивката с голове на Стойко Сакалиев и Христо Янев от дузпа, но през втората част сините стигнаха до точката чрез Димитър Телкийски и Даниел Боримиров.

Резултатното равенство с общо 4 гола бе фиксирано за 14-и път в сблъсъците между сини и червени. Първото 2:2 бе на 20 март 1954 г., когато "червените" поведоха с 2:0 след първото полувреме, но сините изравниха след почивката. В 10 от 13-те досегашни случая армейците първи повеждаха в резултата, за да бъдат впоследствие догонени от вечния си съперник. Само веднъж тимът от Борисовата градина успя да навакса преднина от 2 гола за сините - на 17 септември 1988 г., когато от 2:0 с попадения на Васил Драголов се стигна до 2:2 чрез Емил Костадинов и Стефан Бачев.

Николай Бодуров пред ТОПСПОРТ: Левски разчита на Господ!

"ЦСКА не е зависим от никого"

Като развой до сегашното дерби най-много се доближава срещата на 7 октомври 1980 г., когато Павел Панов даде преднина за сините, преди Спас Джевизов и Марио Вълков да осъществят пълен обрат за червените, а накрая Ангел Станков да уравновеси везните в спора.

Само веднъж в историята на Първа лига ремито между вечните съперници е било по-резултатно - 3:3. На 10 април 1998 г. Бончо Генчев вкара 2 бързи гола за червените в 8-ата и 12-ата минута, но Левски стигна до пълен обрат с попадения на Николай Тодоров (26), Дончо Донев (30) и Захари Сираков (66), а Милен Петков от дузпа в 82-ата минута фиксира крайния резултат. Равенствата 1:1 са най-често срещаните в дуела - 17 пъти, докато нулевите ремита са едва 6.

Тиаго и Малинов се контузиха

Двама контузени в ЦСКА след голямото дерби

Тиаго и Малинов получават почивка срещу Ботев (Враца)

Това бе 19-ото вечно дерби, което се игра през месец октомври. В тях червените имат огромно предимство, сините са спечелили само 15% от тях. Тимът от "Герена" е постигнал едва 3 победи, като няма такава през новия век - последната от която на 24 октомври 1997 година!

ЦСКА е спечелил 9 успеха, равенствата са 7, при голова разлика 33-18 в полза на "червените".

Тити Папазов пред ТОПСПОРТ: Българският футбол победи в дербито между Левски и ЦСКА

Тити Папазов пред ТОПСПОРТ: Левски и ЦСКА допуснаха Кирил Домусчиев да направи октопод в родния футбол

"Рано или късно двата гранда ще задминат Лудогорец, това е сигурно"