Серията без допуснат гол на вратаря на Левски - Божидар Митрев продължи точно 737 игрови минути (12 часа и 17 минути).

Стражът не бе вадил топката от мрежата си от 5 август насам, когато отново инкасира 2 попадения при 0:2 от Верея в Стара Загора.

Португалецът Тиаго Родригес спря успешния ход на опитния вратар с двата си гола в дербито в събота.

За 14-и път: Левски - ЦСКА 2:2

Първо подобно реми между двата гранда за последните 13 години

Така бе повторен сценарият от дербито на 4 март 2017 г. когато тогавашният голкипър на червените Георги Китанов не успя да запази мрежата си суха в осми пореден двубой за първенство, като серията му бе прекъсната от дузпа, която сам предизвика в 70-ата минута.

Тя бе превърната в гол от Роман Прохазка. Минутите, в които бившият страж на Черно море не инкасира попадение тогава, бяха 725.