За първи път в историята на най-стойностния дуел в българския футбол чужденци вкараха 4 гола в едно негово издание. Досега най-много 3 от попаденията бяха на легионери.

Това се случи на два пъти - на 4 март 2017 г. при 2:1 за "сините", когато голмайсторите за тях бяха същите, както и сега, но в обратен ред - първо Роман Прохазка, после Давид Яблонски, и на 28 май т.г., когато точни за 3:0 за ЦСКА бяха португалецът Давид Симао - на два пъти от преки свободни удари, и Густаво Кулма.

Тити Папазов пред ТОПСПОРТ: Българският футбол победи в дербито между Левски и ЦСКА

Тити Папазов пред ТОПСПОРТ: Левски и ЦСКА допуснаха Кирил Домусчиев да направи октопод в родния футбол

"Рано или късно двата гранда ще задминат Лудогорец, това е сигурно"

Яблонски стана първият чужденец, реализирал 2 гола с глава в дербито, при това в един и същи ъгъл и в една и съща врата на един и същи стадион - към Сектор Г на «Васил Левски». Най-много - по 3, в дербито имат български нападатели на Левски - Наско Сираков и Георги Иванов-Гонзо.

Халфът на "червените" Тиаго Родригес пък стана четвъртият чужденец с 2 гола в едно издание на дербито след Макдоналд Мукаси, Мишел Платини и Давид Симао. За първи път обаче това не се оказа достатъчно за победата, защото в предишните случаи армейците стигнаха последователно до 3:0 на 26 октомври 2002 г., 3:1 на 26 февруари 2011 г. и 3:0 на 28 май 2017 г.

Головете на легионери за ЦСКА продължават да са далеч повече от тези на чужденци за Левски - 25 срещу 14.

Николай Бодуров пред ТОПСПОРТ: Левски разчита на Господ!

"ЦСКА не е зависим от никого"

Иностранци записаха имената си сред голмайсторите в осмо поредно вечно дерби за първенство. За последно сблъсъкът бе решен с попадение на българин на 15 март 2014 г., когато в третата минута на добавеното време точен за 1:0 за ЦСКА бе защитникът Пламен Крачунов.