ЦСКА победи Марек (Дупница) с 5:0 в контролна среща, която се игра на „Царско село" в столицата. В абсолютен герой за „армейците" се превърна Мишел Платини, който само за едно полувреме игра вкара 4 гола. Другото попадение за ЦСКА реализира Нюаиджи.

Иначе неприятната новина за Стойчо Младенов е свързана с контузия, която получи централният защитник Пламен Крачунов. За жалост на „червените" страхотната форма на Мишел Платини няма как да им помогне в мачовете в първенството, тъй като бразилецът така и не получи картотека.

През първото полувреме на двубоя ЦСКА имаше надмощие, но така и не успя да преодолее вратата на съперника. Гостите от Марек също не бяха безидейни в атака, като чрез Екундайо Джайеоба можеха да открият резултата, но от чиста позиция тъмнокожият нападател стреле в аут. Иначе неприятната новина за Стойчо Младенов бе свързана с контузия на Пламен Крачунов, който напусна терена още в 30-ата минута, като на негово място се появи младият Грънчов.

На почивката Младенов направи куп промени, които дадоха резултат. Изключително активни бяха Скиорили и Платини, които на практика бяха в основната на всички по-интересно пред вратата на Марек.

Мишел Платини вкара 2 гола в рамките на 5 минути, като и в двата случая с асистенция се отчете Скиорили. Четвърт час преди края се разписа и Нюаиджи, който се отличи със самостоятелен пробив от дясно, силен и най-вече точен завършващ удар. В 85-ата минута пък Мишел Платини оформи своя хеттрик, а със заслуга за попадението и този път бе Скиорили. Буквално в последните секунди бразилецът вкара и 4-и гол, с който оформи крайния резултата в мача.

ЦСКА - МАРЕК 5:0

1:0 Платини (68')

2:0 Платини (73')

3:0 Нюаиджи (75')

4:0 Платини (85')

5:0 Платини (90')

СТАРТОВ СЪСТАВ НА ЦСКА: Макенджиев, Бандаловски, Попов, Крачунов, Венков, Саша, Сержиньо, Кириакидис, Анисе, Присо, Тасио

След почивката в игра се появиха: Родригес, Янчев, Нюаиджи, Йовчев, Антонио, Скиорили, Платини, Грънчов, Бенжелюн.