Отборът на Пирин постигна първа победа в подготвителния си период през зимата. "Орлетата" надиграха Марек с 3:0 в приятелска среща, която се проведе на базата на "орлетата" в село Рилци, като това бе трета контрола за момчетата на Иво Тренчев

Благоевградчани откриха резултата в 11-ата минута с гол на Христо Попадийн, който завърши многоходова комбинация, възползвайки се от подаване на Аймен Суда.

В 28-ата минута Асен Дончев засече в мрежата центриране на другото ново полълнение - Арно Люзайадио за 2:0. Четири по-късно Иван Тасев оформи класиката, а асистенцията бе на Аймен Суда.

През второто полувреме Тренчев направи много промени, като даде възможност за изява на всички футболисти. След почивката нови попадения нямаше и резултатът се запази непроменен. В събота (3 февурари) от 14:00 часа на стадион "Христо Ботев" Пирин ще изиграе приятелска среща с Локомотив (София).