Турнир: efbet Лига Стадион: "Българска армия", гр. София Зрители:
90+9′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА - Лудогорец 1:0 в мач от efbet Лига

Коледата винаги е червена! ЦСКА надигра и победи Лудогорец! Интригата за титлата е огромна!

Юрген Матей герой за "армейците" при безценния успех с 1:0

90+7′

Картон за един от активните в мелето Георги Йомов.

90+7′

Чибота също е декориран за действията си срещу футболисти на ЦСКА.

90+6′

Жълт картон без игра за Димитър Евтимов.

90+5′

ЕКШЪН! Напрежение между двата тима имаше в 95-ата минута. Иван Турицов получи сигнал от скамейката на ЦСКА да падне на тревата, за да забави с още малко предстоящата си смяна. Това, естествено, никак не се хареса на лудогорци, което от своя страна отприщи множество скандали и леки размени на удари между враждуващите лагери. Примера им беше последван и от щабовете на резервните скамейки, където също се стигна до батални сцени и безброй картони от Валентин Железов!

90+4′

Калоян Кръстев заменя Жорди Кайседо за остатъка от срещата.

90+3′

Клод Гонсалвеш бързо бива заменен от румънеца Ротариу.

90+1′

ВТОРИ ЖЪЛТ КАРТОН ЗА МУХАР! Екшънът в центъра на София се задълбочи в първата от даденото 8-минутно продължение. Карло Мухар рискува прекалено много при шпагата си срещу Мануел Шоу и реферът Железов не се поколеба да му покаже втори жълт картон. Така "армейците" останаха с човек по-малко в критичен момент от дербито.

85′

Тибо Вион получава официално предупреждение.

84′
Снимка 557947

82′

Официално предупреждение за Жорди Кайседо.

81′

Доминик Янков също отстъпва мястото си, а вместо него ще видим Мавис Чибота.

80′

Алекс Сантана напуска терена, а вместо него ще видим Мануел Шоу.

77′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 1:0!! МАТЕЙ! Наглед логичното в това дерби се случи и по-активният тим беше възнаграден с лидерството. ЦСКА получи правото да изпълни статично положение в 77-ата минута. Томас Лам завъртя топката към далечната греда, където капитанът Юрген Матей пребори с физика Шакил Пинас и отблизо с глава не остави никакъв шанс на Падт за 1:0!

70′
Снимка 557949

69′

Алекс Сантана удари без топка Жеферсон и получава картон.

68′

МЕЛЕ! ЦСКА се нуждаеше от малко повече спортен шанс в 68-ата минута, когато центриране на Вион от корнер внесе сериозен смут в полето на Лудогорец. Намиращият се най-близо до топката Томас Лам обаче не можа да добута кълбото зад лудогорската голлиния

Снимка 557943

64′

Лудогорец можеше да извади късмет в 64-ата минута, когато Алекс Сантана изненадващо стреля от средно разстояние и без малко кълбото не посети мрежата на сюрпризирания му сънародник Густаво Бусато.

62′

КАРТОН ЗА СТОЙЧО МЛАДЕНОВ!! Наставникът на ЦСКА - Стойчо Младенов изпусна нервите си в 62-ата минута, когато поиска обяснение от главния съдия Валентин Железов край тъчлинията. Специалистът настояваше за втори жълт картон на Шакил Пинас, който спря непозволено Георги Йомов. Вместо бранителя, официално предупреждение видя Екзекутора, който едва бе опазен от Анатоли Нанков и Кирил Динчев.

56′

Иван Турицов пусна отлично подаване, успоредно на голлинията, за Кайседо след рестарта на мача, а от еквадореца се очакваше само едно голово докосване. Георги Терзиев обаче бе идея по-бърз и го блокира в решителния миг.

50′
49′

Двубоят бе временно прекратен заради страхотно шоу с множество факли и дим от феновете на ЦСКА.

Снимка 557948

48′

Карол Метс от ЦСКА направи "подарък" на съперника в 48-ата минута. Естонският национал допусна грешка срещу Десподов, а капитанът на "орлите" моментално продължи за Ихинио Марин. Испанецът реши да стреля технично, но мерникът му не беше достатъчно акуратен.

46′
Снимка 557944

46′

Юрген Матей закъсня да играе с топката и направи нарушение за картон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

45+1′

МАРИН! Лудогорец най-после създаде предпоставка за нещо опасно в първата минута на продължението. Янков вдигна оборотите на "зелената" атака, а Десподов я изостри с извеждащ пас за Марин. Секунди преди испанецът да отправи изстрел, в краката му безкомпромисно се хвърли Бусато, за да сложи край на напрежението пред неговата врата.

44′
Снимка 557941

42′

Карло Мухар влезе остро в краката на Марин и получава картон.

41′

Нямаше и 90 секунди от престоя му на терена, а Оливие Вердон вече е с картон.

40′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Големи неприятности сполетяха Станислав Генчев в 40-ата минута, когато треньорът на Лудогорец трябваше да направи принудителна смяна. Националът на България Сисиньо се контузи при приземяване, а най-близките до него съотборници дадоха сигнал, че участието му в този мач е приключило. На негово място се появи Оливие Вердон.

38′

Шакил Пинас е първият футболист на Лудогорец, който получава жълт картон.

35′
Снимка 557939

34′

ЙОМОВ! Крилото на ЦСКА - Георги Йомов заложи на нестандартното и бе близо до успеха в 34-ата. Националът навлезе мощно в полето на "зелените", след което вместо подаване, опита техничен изстрел с външната част на своята обувка. Серджио Падт внимаваше в картинката и направи добро спасяване с крак.

32′

Шампионът на България стреля за сефте към вратата на ЦСКА едва в 32-ата минута. Тогава Каули просто подобри статистиката на своя тим, нищо повече, с което да стресира Бусато.

31′

Валентин Железов започна с картоните, а първият потърпевш е футболистът на ЦСКА - Томас Лам.

22′
Снимка 557937

20′

Няколко тежки единоборства между играчи на двата тима, които ядосаха публиката на ЦСКА, подканяща Валентин Железов да стартира с показването на картони.

14′

ГРЕДА НА ВИЛДСХУТ! ЦСКА пропиля първото сериозно положение в мача с настъпването на 14-ата минута. И по-скоро, късметът спаси Лудогорец в този миг. Георги Йомов центрира меко от фланга, а летящото кълбо бе засечено директно от въздуха от Вилдсхут. Акробатичното му насочване пое към незащитения от Падт ъгъл, ала за нещастие на "армейците" се отби в лявата странична греда на "орлите".

10′

Сисиньо изпитва изключителни проблеми срещу Вилдсхут, като за 10 минути вече загуби поне три индивидуални съперничества с нидерландеца.

Снимка 557934

7′

В седмата минута "армейците" получиха статично положение - близнак, на това, което имаха в своя полза срещу Арда и в последствие реализираха в гол за 2:2. Този път обаче Жеферсон реши да не центрира към купа от играчи, а разигра триково с Мухар. Хърватинът заложи на изстрел, който не проби купа от лудогорски футболисти.

Снимка 557935

3′

Домакините започнаха този двубой далеч по-активно, като главно действащо лице на терена бе Яник Вилдсхут. Нидерландецът вдигна публиката на крака с хубав финт между двама във втората минута, но последвалото му центриране намери лицето на Георги Терзиев. При корнера се създаде кратко меле, след което Яник получи възможността да шутира от границата на наказателното поле. Серджио Падт нямаше проблеми със спасяването на удара.

2′

Голямото дерби на "Българска армия" започна с минута мълчание в памет на починалия преди дни голям фен на "червените" - Пламен Живков. Публиката по трибуните удостои неговата личност с бурни аплодисменти.

Снимка 557936

1′

6 Кристиян Жуниор Нзила-Гома 51 Илкер Будинов

ЦСКА и Лудогорец излизат един срещу друг в голямото дерби на efbet Лига през последните години на стадион "Българска армия". Мачът е днес от 16:30 часа.

Срещата е отложена от третия кръг на шампионата и слага точка на футболната есен у нас.

Мачът в столицата е с огромен заряд, тъй като двата тима се намират на само пет точки един от друг на върха в подреждането. Лидер е шампионът Лудогорец, но след колебливите игри на разградчани и шокиращата загуба от Пирин у дома (3:5), разликата бе почти стопена. Все пак най-титулуваният клуб у нас не успя да се възползва напълно, след като завъртя хикс (2:2) с Арда.

При победа на "червените" днес, интригата за титлата ще се завърне с пълна сила. Феновете обаче се опасяват, че Стойчо Младенов ще излезе с тактика по-скоро да не загуби срещата и да не рискува зимуване с 8 точки пасив.

Младенов дава команда "свободно" в ЦСКА веднага след дербито

Купени са билетите на чужденците

Двубоя за ЦСКА пропускат Амос Юга, Федерико Варела, Мено Кох и Ахмед Ахмедов, които са с травми. Последният отпаднал от сметките е Йоан Баи, който също е с контузия. Брадли Мазику е под въпрос, като наставникът Стойчо Младенов ще реши дали да го използва непосредствено преди мача.

За разградчани под въпрос е нападателят Пиерос Сотириу. Кипърецът се контузи в последния сблъсък на Лудогорец в Европа срещу Мидтиланд в Разград. От щаба на шампионите направиха всичко възможно да го възстановят за ключовия мач днес, а дали са успели предстои да разберем.

Шампионите се наложиха и в двете срещи с ЦСКА през настоящата кампания. Те триумфираха в спора за Суперкупата на България с гръмкото 4:0, а след това надвиха "армейците" с 2:0 на "Хювефарма Арена" в шампионатен двубой. Попаденията за тима на Станислав Генчев вкараха Пиеро Сотириу от дузпа и Мавис Чибота в заключителните минути.

Майкъла: ЦСКА среща най-слабия Лудогорец, "червените" са длъжни да се възползват

Георги Илиев даде конкретна прогноза за срещата

Така те си отмъстиха за загубата с 1:4 именно на "Армията" в края на миналия сезон, която счупи каръка и се яви първа домакинска шампионатна победа на 31-кратния шампион срещу "орлите".