ЦСКА и Черно море не се победиха в дербито на 7-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора направиха 1:1 на "Българска армия". "Червените" първи поведоха в резултата чрез Назон, но Дробаров успя да изравни през втората част.

Снимка 631445

Източник: startphoto.bg

Съставите на Нестор Ел Маестро и Илиан Илиев се бориха доста и създадоха доста опасности пред двете врати. Варненци продължават да нямат загуба от началото на сезона.

Снимка 631446

Така Черно море е на 2-ата позиция със 17 точки, докато "армейците" са 9-ото място с 9 точки.

ЦСКА - Черно море, 1:1, (Развой на срещата по минути)

Здрава битка на "Армията"

Срещата започна с натиск на ЦСКА. В 15-ата минута "червените" успяха да поведат. "Моряците" загубиха топката в центъра на терена, Фаетон подаде отлично на Назон, който напредна сам срещу вратаря, навлезе в наказателното поле и го прехвърли, за да открие резултата.

Снимка 631455

Постепенно варненци взеха инициативата и се оказаха по-дейният отбор на терена. В 40-ата минута Василев намери добре Машадо, който от малък ъгъл опита удар към далечната греда, но Бусато улови.

Черно море започна по-добре и второто полувреме и смело търсеше път към вратата на Густаво Бусато.

Снимка 631444

В 61-ата минута влезлият на смяна Пашеко мина като на парад през няколко играчи на "червените" и стреля от границите на наказателното поле, но неточно. Малко по-късно Шагоян имаше много добра възможност да удвои след като изскочи сам срещу вратаря, но в решителния момент се засуети и стреля във вратаря на "моряците".

Снимка 631457

В 74-ата минута ЦСКА имаше две последователни възможности за гол. Назон получи много добро подаване от Фаетон и стреля от близо, но Дюлгеров изби с крак. Топката се върна в Хайнц, който също нанесе много опасен удар, но Дробаров изби от голлинията. В 77-ата минута "моряците" успяха да изравнят. Мазир Сула центрира от корнер, Иса отклони към Дробаров, който с глава изравни резултата.

До края на мача двата отбора се бориха доста, но не успяха да си вкарат нови попадения.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Берое, докато Черно море има визита на Ботев (Враца).