Царско село и Ботев (Пловдив) не успяха да се победят в мач от плейофната четворка за разпределяне на местата от 7 до 10-о.

Срещата в София завърши 0:0. "Канарчетата" направиха няколко пропуска и могат да съжаляват за пропуснатата победа.

След този мач, Царско село е на 8-ото място с 36 точки, докато Ботев е на 10-ото с 25 пункта. Едната точка не е никак добър развой за "царете", които са в борбата за 7-ото място.

От равенството могат да бъдат доволни в Левски и Черно море, които играят по-късно помежду си.

Снимка 530712

Срещата започна по-добре за гостите. В 1-ата минута Атанас Илиев напредна и в наказателното поле подаде към Маркиньос, който от около 6 метра стреля, но Пласид изби топката.

В 9-ата минута "канарчетата" създадоха нова опасност след като нахлу и стреля, но Бандаловски изчисти в последния момент.

Царско село - Ботев (Пловдив), на живо

Мачът е от 17:30 часа

След половин час игра се стигна до ужасяваща грешка при изнасянето на топката от Царско село. Маркиньос пресече и бързо подаде към нахлуващия на скорост Атанас Илиев, който стреля слабо и вратарят улови. През втората част, Ботев продължи да е отборът, който създаде по-опасни положения.

В 59-ата минута, Атанас Илиев бе на много изгодна позиция, но не успя да засече топката и тя бе изчистена.

Снимка 530711

В 77-ата минута, Костадинов пусна успоредно към Манев, който на сантиметри пред голлинията загуби топката, която бе избита от играчи на Ботев. Минути преди края Джонатан Перейра бе забравен в наказателното поле и шутира опасно, но право в лицето на Кавдански.

В следващия кръг Царско село гостува на Левски, докато Ботев посреща Черно море.