Лудогорец победи Славия с 2:0 като гост в отложен мач от 3-тия кръг на efbet Лига. Разградчани бяха по-добрият отбор и заслужено си тръгнаха с трите точки от стадион "Александър Шаламанов".

Славия не направи абсолютно нищо в атака, но се отбраняваше добре до 68-ата минута на мача, когато резервата Квадву Дуа разпечата вратата на "белите". Десет минути след това отново Дуа се разписа и оформи крайния резултат.

С победата Лудогорец събра 30 точки в актива си, заемайки 4-то място във временното класиране, но момчетата на Георги Дерменджиев имат и мач по-малко. Славия се намира на незавидното 14-то място с едва 11 пункта.

Славия - Лудогорец 0:2 (Развой на срещата по минути)

Двубоят на стадион "Александър Шаламанов" е от 18:00 часа

Лудогорец беше по-активният отбор още в първите минути на двубоя, а Славия дебнеше да изненада своя съперник на контраатака.

Точно след четвърт час игра гостите създадоха първото си чисто положение за гол. Пьотровски проби отдясно и центрира към Руан Секо в наказателното поле, а бразилецът направи по-трудното и от малкото наказателно поле разтресе напречната греда.

Снимка 640378

Източник: startphoto.bg

Разградчани продължиха да натискат, но двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 53-та минута Тодор Неделев центрира към Текпетей в наказателното поле, но ударът с глава на нападателят премина високо над напречната греда.

Снимка 640373

Славия капитулира в 68-ата минута на двубоя. Антон Недялков подхвана атака за гостите и подаде към Консалвеш, който пък отклони с пета към Квадво Дуа и го изведе сам срещу Вуцов. Швейцарският нападател хладнокръвно прокара топката между краката на вратаря и изведе своя отбор напред в резултата.

Лудогорец нанесе втори удар в 77-ата минута, а автор на гола отново се оказа появилият се от резервната скамейка Квадво Дуа. Нападателят засече с глава центриране от Кайо Видал и принуди Светльо Вуцов да извади топката от мрежата си за втори път.