Турнир: efbet Лига Стадион: "Александър Шаламанов", гр. София Зрители: 790

Славия - Черно море 1:5 в мач от efbet Лига

Впечатляващ Черно море превзе и столицата! "Моряците" разбиха Славия и са на върха в efbet Лига

Селекцията на Илиан Илиев триумфира с 5:1

90+5′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! 1:5! ИСА! Не, че 1:4 беше леко за Славия, но кошмарът за "белите" се задълбочи в последната възможна секунда, когато и Исмаил Иса записа името си сред голмайсторите. Нападателят се възползва от центриране на Мазир Сула на далечната греда и с глава фиксира крайното 1:5. Нещо повече, благодарение на този гол, варненци съумяха да изместят Локомотив (Пд) от първото място в efbet Лига.

90′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! 1:4! АЛЕКС ФЕРНАНДЕС! До края на срещата Черно море намери удобна възможност да докаже доминацията си още веднъж. За крайното 4:1 се разписа появилият се на паузата Алекс Фернандес. Бразилецът финтира съперник и отправи шут от средна дистанция, който се превърна в невъзможен за спасяване от Кръстев.

88′
Снимка 629676

Източник: startphoto.bg

87′

Цветомир Панов се хвана за бедрото и Илиан Илиев реши да се застрахова с пускането на Дичев.

86′

ИВАН МИНЧЕВ Е ИЗГОНЕН! И малкото останали надежди на "белите" за този мач приключиха в 86-ата минута. Тогава Иван Минчев си изкара втори жълт картон след фаул в средата на терена и реферът Кабаков му показа строго пътя към съблекалните.

82′

Дикай ще замени контузения Алварес.

Снимка 629677

81′

Тони Тасев се появява в игра вместо Йон Бакеро.

80′

НИКОЛОВ! Появилият се като смяна Владимир Николов горчиво съжаляваше за пропуска си в 80-ата минута. Тогава той получи задължаващо подаване от Ерол Дост, елегантно мина зад гърба на Росен Стефанов и стреля от няма и метър. Мерникът обаче изневери на бившия капитан на младежкия национален отбор, пратил топката над горната греда.

78′
Снимка 629678

74′

Исмаил Иса влиза в игра за Черно море. Матеус Машадо напуска терена.

74′

Едгар Пашеко ще замени Александър Василев по фланга.

72′

Иван Минчев получава жълт картон.

70′
Снимка 629679

64′

Владимир Николов се появява в игра за сметка на Стоянов.

62′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! 1:3! ДУЗПА! ПАБЛО ГАРСИЯ! Славия извърши първото си нарушение за целия мач в 58-ата минута, но това означаваше и дузпа в ущърб на "белите". Тя обаче не бе отсъдена веднага, след като първоначално Георги Кабаков не сметна, че контактът между Генев и Машадо в наказателното поле е достатъчен за 11-метров удар. Няколко мига по-късно той бе извикан от колегите си на ВАР, където вече явно осъзнал своята неточност, посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби вече вкаралият си автогол Пабло Гарсия. Испанецът беше безкомпромисен и прати Кръстев в другия ъгъл за 1:3.

60′

Емил Мартинов получава жълт картон за реплики по адрес на съдията.

Снимка 629680

53′

В 55-ата минута Денислав Александров стреля от средна дистанция, но Дюлгеров нямаше проблеми с улавянето на топката.

50′

Първи жълт картон в срещата, получава го Росен Стефанов.

48′

ГРЕДА! Устремът на варненци нямаше край, а почти веднага след предходната им атака, гредата се оказа тяхната спънка за гол №3 в София. Живко Атанасов беше най-добре позициониран при центриране и продължи с глава към вратата на Славия. За негов малшанс обаче и това не се оказа достатъчно за възстановяването на преднината от две попадения.

47′

ФЕРНАНДЕС! 30 секунди бяха нужни на Черно море, за да организират "моряците" чиста голова ситуация след почивката. Появилият се от резервната скамейка Алекс Фернандес получи подаване от Мазир Сула, но този път Николай Кръстев скъси навреме ъгъла му за стрелба и осъществи решаващо спасяване.

Снимка 629681

46′

Алекс Фернандес ще замени Велислав Василев още преди началото на втората част.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 629663

45′

ПОЧИВКА!

37′

Напрежението постепенно се настани в редиците на Черно море. Две минути след гола, Дюлгеров реагира добре при бомбен удар от дистанция на Иван Минчев с левия крак.

Снимка 629665

36′

ГООЛ ЗА СЛАВИЯ! 1:2! ГЕНЕВ! И така, както мачът изобщо не вървеше добре за славистите, хората на Бакеро върнаха един гол в 36-ата минута. Иван Минчев демонстрира изключителен поглед върху играта и с разсичащо подаване изведе на чудесна позиция Галин Иванов. Капитанът на "белите" отправи прострелно подаване, успоредно на голлинията, където Генев и вратарят Дюлгеров се сблъскаха, за да видят и двамата как топката влиза в мрежата. Макар да беше спорно дали не става и дума за автогол на стража от Варна, съдиите отбелязаха в тефтерчето си Генев като голмайстор. След известно време решението им бе променено и така бе присъден автогол на третия замесен в ситуацията – Пабло Гарсия, който се бе хвърлил на шпагат.

32′

Опитите за Славия да се върне в този мач бяха плахи и изключително анемични. Като такъв може да отбележим изстрела от средна дистанция на Йон Бакеро, който с лекота беше отразен от Иван Дюлгеров.

25′

ПАНАЙОТОВ! Черно море правеше каквото си поиска с най-стария столичен клуб и в 25-ата минута само късметът "спря" класиката в на стадион "Александър Шаламанов". Капитанът на гостите Васил Панайотов връхлетя към топката след пас около дъгата и силният му шут се спря в застаналия малко пред голлинията Виктор Генев. И добре, че бе той, защото вратарят Кръстев бе покрил по-голяма част от другия си ъгъл.

Снимка 629666

21′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!! 0:2! МАШАДО! Славия продължи да раздава подаръци, от които "моряците" на Илиан Илиев да се възползват по най-добрия начин. Резултатът в столицата беше удвоен, след като "белите" отново сами вкараха вълка в кошарата. Кристиян Стоянов се увлече с индивидуалната игра и загуби около центъра на терена. Това създаде предпоставки за бърза контра на Черно море, при която Александър Василев получи възможността да стреля по диагонал. Кръстев беше на позиция и отрази, ала и той се оказа безпомощен, след като на точното място за добавка, измежду статичните защитници на домакините, пак бе Матеус Машадо, вкарал за 0:2.

12′

Николай Кръстев прочете добре игрова ситуация в 12-ата минута, когато напусна собственото си наказателно поле, за да пресече извеждащо подаване към изскочилия зад гърба на "бялата" отбрана Мазир Сула.

6′

Инкасираното попадение обърка отбраната на Славия, която беше поставена под изпитание и в шестата минута, когато Пабло Гарсия беше оставен непокрит в наказателното поле, ала акробатичният му шут не намери целта.

Снимка 629668

4′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! 0:1! МАШАДО! Гол в квартал "Овча купел" падна още с първото сериозно положение в мача. Груба грешка в отбраната на Славия доведе до откриващото попадение за Черно море. Венци Керчев реши да се надиграва индивидуално малко пред своето наказателно поле. Усещайки, че нещата отиват на зле, бившият футболист на Лудогорец реши да върне назад за вратаря Кръстев. Подаването му обаче бе прекалено слабо и пресечено от Матеус Машадо, който секунди по-късно хладнокръвно реализира в мрежата на столичани.

1′