Раковски постигна минимална победа с 1:0 срещу Спартак (Варна) във втората среща от втория ден на турнира "Албена къп". През първата част Раковски бе по-активният отбор и успя да създаде няколко голови положения, но не вкара попадение. В началото на втората част в 56-та минута бе отбелязан победния гол за Раковски, а автор на гола стана Венцислав Гюзелев.

След гола футболистите на Спартак заиграха по-добре, но не успяха да върнат попадението. Най-чистото положение за варненския отбор бе в 75-та минута, когато след удар на Иван Минчев от около 25 метра и намесата на вратаря на Раковски топката се отби в напречната греда.

След изиграването на срещите от първите два дни на турнира Калиакра и Раковски имат по 4 точки, Арарат (Ереван) е с 3 точки, а Спартак (Варна) без спечелена точка. Следващата среща от турнира е в неделя, когато един срещу друг излизат Раковски и Арарат. Вторият двубой, в който трябваше да играят Калиакра и Спартак /Варна/, няма да се проведе, защото двата отбора играят един срещу друг в първия кръг след зимната пауза на първенството в Б група. За този мач ще бъде изтеглен служебен резултат.