ЦСКА победи Пирин с 2:1 като гост в среща от 14-ия кръг на Първа лига. "Червените" стигнаха до успеха с две попадения в рамките само на сто секунди през второто полувреме. Домакините пък доиграха мача с човек по-малко след червен картон на Айуб Абу.

Пирин поведе в резултата в края на първото полувреме на срещата на стадион "Христо Ботев" в Благоевград с попадение на Иван Тасев. Александър Дюлгеров пресече неточен пас на Юга и подаде на Комано, който с едно докосване намери Тасев, чийто удар по диагонала не остави шансове на Густаво Бусато.

Снимка 638667

Източник: startphoto.bg

Дълго време през втората част "червените" не успяваха да застрашат вратата на гостите, преди резервата Матиас Фаетон да изравни резултата в 79-ата минута. Около сто секунди по-късно  Джонатан Линдсет донесе пълния обрат за ЦСКА.

Снимка 638673

Малко преди края на мача домакините останаха с човек по-малко, след като Айуб Абу получи втори жълт и съответно червен картон.

С тази победа ЦСКА събра актив от 28 точки и се доближи само на две от лидера Локомотив (Пловдив) и на една зад втория Черно море, който обаче е с мач по-малко.

Снимка 638676

От своя страна Пирин допусна втора поредна загуба и остава на 13-о място с актив от 11 точки.

Пирин - ЦСКА 1:2 (развой на срещата по минути)

Срещата на стадион "Христо Ботев" в Благоевград е от 19:00 ч. и ще бъде ръководен от Драгомир Драганов