Пирин записа важна победа над Локомотив (София в битката за оцеляване.

"Орлетата" се наложиха с 2:1 на своя стадион "Христо Ботев". По този начин, тимът на Радослав Митревски сложи край на серията си от три загуби и зае най-горното - 11-то място в третата група на efbеt Лига, където се води борба за спасение. "Железничарите" се смъкнаха с място по-надолу, следвани от Ботев (Враца) и Царско село.

Снимка 571784

Благоевградчани се представиха стабилно и се отличиха с много красиви две попадения, дело на Станислав Манолев и Красимир Станоев. Голът за Локо стана дело на Матеус Роча.

Старши треньорът на гостите - Иван Колев бе принуден да прави смяна малко преди началото на мача след като титулярният страж Дамян Дамянов се контузи, а на негово място се появи дебютантът Жарко Истатков.

Снимка 571782

Срещата започна много добре за домакините. В 13-ата минута след постепенна атака на "орлетата", топката премина през Станоев и Георгиев, за да достигне в Станислав Манолев, който пред дъгата на наказателното поле отправи снаряд, без да остави шанс на стража на гостите - 1:0.

Пирин - Локомотив (София), развой на срещата по минути

"Орлетата" с красиви попадения

В 30-ата минута, Антон Карачанаков изпълни от корнер, играч на Локомотив изчисти топката право в Красимир Станоев, който засече от воле и стреля много силно, неспасяемо в мрежата на Истатков, за да удвои резултата отново с много красиво попадение. До края на полувремето, благоевградчани владееха инициативата, но не стигнаха до ново попадение.

Снимка 571783

Гостите започнаха по-добре втората част и настоятелно търсеха попадение. Това се случи в 71-ата минута, когато Стойчо Атанасов центрира умело от корнер, Матеус Роча засече с глава и прати топката в мрежата на вратата, пазена от Янко Георгиев, за да върне интригата в мача.

"Железничарите" така и не успяха да създадат нови опасности и си тръгнаха със загуба от Благоевград.

В следващия кръг Пирин ще гостува на Ботев (Враца), а Локомотив (София) приема Царско село.