Ужасът за Левски продължава. "Сините" регистрираха десети мач без победа в първенството. Това се случи при гостуването на уж разколебания тим на Пирин. Е, визитата на "орлетата" въобще не се оказа приятна разходка за селекцията на Станимир Стоилов и завърши при равенство 1:1. Срамът е голям, защото по този начин вековниците изравниха историческия си антирекорд от 1963 година по брой срещи без шампионатен успех. И за да бъде горчивината още по-сериозна, всичко се случва на датата 19 февруари, когато се честват 150-години от кончината на най-великия българин и клубен патрон Васил Левски.

Пирин - Левски 1:1 (Развой на срещата по минути)

Разписаха се Чандъров и Смоленски

Нещата за Левски първоначално се развиха добре, след като Асен Чандъров откри в 13-ата минута от дузпа. Малко преди почивката обаче Мартин Смоленски изравни. През второто полувреме "сините" имаха две великолепни възможности за гол чрез Роналдо и Стефанов, но с гениални намеси блесна опитният страж Янко Георгиев.

Снимка 607266

Източник: startphoto.bg

Така пропадането на "сините" продължава и вече те са на осмо място във временното класиране. Третият ФК ЦСКА 1948 е на цели осем точки дистанция. Пирин е под №14 с 13 пункта.

"Синята" агитка с транспарант за Петър Жеков

Показаха уважение

Хубавото време в Благоевград предразположи и двата отбора за качествен футбол. Още във втората минута гостите създадоха първото голово положение в мача. Филип Кръстев центрира от корнер, а Хосе Кордоба надскочи персоналния си пазач, за да насочи с глава. Опитният Янко Георгиев беше на своето място и отрази.

Горещи страсти на "Гнездото" имаше още в осмата минута. Тогава Бенгюзов и Роналдо се сдърпаха при борба за високата топка. И докато опитният футболист на Пирин настояваше за фаул в атака, ВАР посъветва рефера Драгомир Драганов да прегледа ситуацията за потенциална дузпа. Видя се, че при скока си №73 от домакините докосва коженото кълбо с ръка, което в крайна сметка се оказа достатъчно и за отсъждането на наказателен удар почти пет минути по-късно. Изненадващо с отговорната задача се нагърби новото попълнение Асен Чандъров, който запази самообладание и с шут в средата на вратата направи 0:1!

Пирин не падна духом въпреки неприятния развой на събитията. "Орлетата" приоритетно атакуваха през зоната на Марин Петков, а често Илкер Будинов печелеше индивидуалните сблъсъци с нападателя-защитник. При акция в 15-ата минута, Кондраков демонстрира непримиримост и въпреки бутането от Кордоба той подаде за Смоленски. Юношата на ЦСКА отправи удар по земя, който беше спасен от Пламен Андреев.

Напрежението взе връх на Пирин - Левски (ВИДЕО)

Влязоха в сблъсък

В 26-ата минута Асен Чандъров беше много близо до това да удвои преднината за носителя на Купата на България за изминалата година. След поредния корнер в полза на левскарите, лошо изчистена топка попадна в притежание на Роналдо. Бразилецът центрира остро за непокрития си колега, ала авторът на първия гол не отигра по най-добрия начин с глава, пращайки изстрела си в аут.

Снимка 607275

"Орлетата" имаха изгодна възможност за възстановяване на паритета в 29-ата минута. Макрецкис се пребори за топка в центъра и пусна пас за Смоленски, сварил неподготвен Патрик-Габриел Галчев. Така крилото се понесе сам срещу Пламен Андреев, ала капитанът на Левски демонстрира бърза реакция и пресече това подаване в сюблимния миг.

Ноа Сонко Сундберг се намеси решително в 36-ата, след като Смоленски се пребори за спорна топка в наказателното поле на Левски. Бранителят на гостите обаче действа "професорски" и изчисти в корнер.

Станимир Стоилов едва ли остана доволен в 39-ата минута, когато възпитаниците му пропиляха с лека ръка положение за втори гол. Уелтън използва бързината си и се откъсна зад последния в благоевградската защита. Бразилецът обаче напомни за старата си слабост в завършващата фаза, след като не успя да промуши кълбото между краката на излезлия да скъси дистанцията вратар Янко Георгиев.

Снимка 607281

Секунди преди края на редовното време, публиката в Благоевград ликуваше след изравнителното попадение за 1:1. Пирин продължи да атакува през зоната на Марин Петков и това в крайна сметка даде ефект. Илкер Будинов пак елиминира с лекота №88, след което подаде за Смоленски. Този път юношата на ЦСКА имаше перфектна позиция за стрелба и с шут близо до дясната греда не остави шанс на Пламен Андреев.

Отговорът на Левски можеше да бъде светкавичен, а ситуацията в 45-ата минута се случи не и без помощта на Александър Дюлгеров. Капитанът остана под топката и позволи на Рикардиньо аха да отправи голов шут. Грешката на домакините все пак бе поправена от Янко Георгиев, но вратарят до такава степен се ядоса на централния бранител, че без малко не го хвана за гушата.

Христо Янев помогна първи на играч на Левски

При тежък сблъсък

Играта на Левски не вървеше особено вдъхновено след почивката. Поради този факт, Филип Кръстев реши да заложи на типичния си дрибъл, благодарение на който размина няколко футболисти на Пирин. Фуфу обаче не съумя да запази своя баланс и падна в наказателното поле. Някои от феновете на Пирин дори пожела жълт картон за национала заради опит за симулация.

Снимка 607291

Ивелин Попов центрира от фаул в 60-ата минута. Подаването на Попето беше отлично, но куп играчи в "черно" се разминаха с топката, сред които Рикардиньо и Ноа Сонко Сундберг.

Мартин Смоленски продължи да се радва на хубави мигове в този мач. Веднага след атаката на съперника, Пирин организира бърза акция, при която воле на крилото премина покрай страничната греда на Пламен Андреев.

През следващите минути стадион "Христо Ботев" се превърна в бойно поле, като на почти всяка по-спорна ситуация двата тима се хващаха за гушите. Съдията Драгомир Драганов опита да потуши напрежението с куп жълти картони.

Снимка 607283

Левски като по чудо не поведе отново резултата с настъпването на 76-ата минута. Марин Петков направи един от малкото си пробиви в срещата. Последва отлично негово подаване, Ивелин Попов пропусна топката за Роналдо, който от непосредствена близост беше отчаян от феноменалната изява на Янко Георгиев.

Правилно ли беше отсъдена дузпа за Левски?

Преценете сами

Патрик-Габриел Галчев опита да вземе нещата в свои ръце, след като отправи много труден удар в 82-ата минута, който профуча близо до горния десен ъгъл на пиринската врата.

В първата минута от добавеното време Левски отново остана с пръст в уста. "Сините" пак направиха почти всичко, но страхотна изява на Илиян Стефанов в атака беше заличена от поредната фундаментална намеса на Янко Георгиев. Този път опитният вратар се протегна максимално и отрази с лявата ръка. Това се оказа и финалният акорд на този повече от интересен сблъсък в Благоевград.

Снимка 607277

На 28 февруари за Левски предстои сериозно изпитание. "Сините" приемат на свой терен борещия се за титлата Лудогорец. Пирин отново ще домакинства в следващия кръг, а тогава в Благоевград пристига Черно море.