Отборите на Монтана и Черно море не се победиха в ранния съботен двубой от програмата на efbet Лига. Битката на стадион "Огоста" завърши при резултат 1:1. По-недоволни от него със сигурност ще бъдат "моряците". Водените от Илиан Илиев футболисти имаха по-чистите голови положения, а вместо това се оказаха догонващи в 66-ата, когато колективна грешка в отбрана, доведе до попадение на Раян Сенхаджи.

До края варненци намериха сили поне за ремито, като то беше подсигурено с точния изстрел на Зе Гомеш. Седем минути преди края, пълният обрат можеше да бъде факт, но Макенджиев парира изстрел на резервата Иса. "Зелено-белите" имаха достатъчно на брой положения и преди паузата, но и тогава им липсваше акуратност при завършващия изстрел.

Етър и Ботев (Пловдив) не се победиха - 0:0

Етър изпусна Ботев (Пловдив) и остава последен в efbet Лига

Срещата завърши 0:0

Монтана се намира на 11-то място с 19 точки, докато Черно море временно се настани в Топ 6 и за да остане там, утре ФК ЦСКА 1948 трябва да загуби от Ботев (Враца).

Двубоят на "Огоста" не стартира на особено високи обороти. Край на скуката можеше да сложи Тони Тасев от тима на Монтана. В шестата минута той пробва доста интересно изпълнение, виждайки че вратарят на съперника е няколко крачки пред голлинията. Георги Георгиев все пак внимаваше и не допусна изненадата.

Снимка 523726

Източник: Официален сайт на Черно море

Постепенно Черно море наложи натиск и се настани в близост до наказателното поле на домакините. Селекцията на Илиан Илиев имаше чисто голово положение в своя актив с настъпването на 13-ата минута. Родриго Абреу центрира отлично от фланга, за да достигне кълбото до намиращия се в пеналтерията Зе Гомеш. Португалецът съумя да отиграе с глава, но Благой Макенджиев разочарова бившите си работодатели с добро спасяване.

С това обаче опасните няколко мига пред вратата на монтанчани не приключиха. Последвалият корнер създаде кратко меле, от което обаче не успя да се възползва капитанът на варненци Даниел Димов.

Възпитаниците на Атанас Атанасов имаха добра перспектива за развитието на бърза атака в 26-ата минута. Нейната острота обаче се изгуби заради прекаленото "мачкане" на топката от Николай Минков. Всичко завърши с центриране, което смело бе уловено от сигурния Георгиев.

Монтана - Черно море 1:1 (Развой на срещата по минути)

Попаденията паднаха през второто полувреме

"Моряците" притесниха сериозно празнуващия век съществуване опонент в 35-ата. Янко Ангелов сбърка подаване, а това отвори "вратичка" за добри офанзивни действия на Черно море. Абреу подаде към Зе Гомеш, който наглед си намери коридор за стрелба, но шутира в крака на Сенхаджи. Отбитата топка стигна до Илиан Илиев-младши, който разочарова своя баща след слабо изпълнение с левия крак.

Секунди преди почивката, Монтана можеше да удари сериозно по самочувствието на варненци. Александър Башлиев получи подаване по въздух, което той продължи отлично с глава за включващия се в наказателното поле на Черно море Тони Тасев. На нисичкия нападател му трябваше едно допълнително докосване преди да отправи шут, което в крайна сметка даде време на Даниел Димов да подложи крак и отклони кълбото в корнер.

Снимка 523725

Седмият във временното класиране до този мач, продължи традицията да има по-чистите голови положения. Поредното такова беше факт в 59-ата, когато Илиев и Панов сътвориха бързо двойно подаване по крилото. Крайният бранител отправи добро подаване към дузпата за Родриго Абреу. Голямо обаче бе разочарованието поради начина, по който отправи заключителния си изстрел легионерът.

Гол на "Огоста" падна в 66-ата минута, но лидерството изненадващо вече бе в актива на домакините. След лошо изчистен първи корнер от Васил Панайотов, Тони Тасев изпълни нов опасен такъв. Звездата на Монтана така завъртя топката, която принуди Георгиев да се намесва. При получилото се меле, най-съобразителен беше централният бранител на "синьо-белите" - Раян Сенхаджи, който се разписа от непосредствена близост.

Паритетът беше възстановен точно 10 минути по-късно, когато настоятелността на варненци даде необходимия ефект. Рикоширала топка стигна до Зе Гомеш в полето на Монтана. Този път бившият играч на Бенфика имаше перфектен коридор за стрелба и силно по земя не остави шанс на Макенджиев.

Незнайно как, обратът на "Огоста" не бе осъществен в 83-ата минута. Появилият се като резерва Исмаил Иса можеше да се превърне в герой за "моряците", след като се оказа непокрит на далечната греда след корнер. Благой Макенджиев обаче бе покрил добре своя ъгъл и сътвори решаващото спасяване.

Снимка 523724

До края домакините умело накъсаха играта и се поздравиха с ценната за тях точка.

След паузата за национални отбори, Черно море приема на свой терен Левски. Монтана има тежко гостуване на шампиона Лудогорец.

Шеф в Монтана пред ТОПСПОРТ: Кики има желание да играе за Бенин, не можем да го спрем