Етър и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на "Ивайло" бе доста интересен, въпреки липсата на попадения. Домакините имаха по-добри възможности за гол, но не успяха да ги реализират.

Така "канарчетата" спечелиха важна точка, с която събраха 21 и заемат 10-о място във временното класиране. "Болярите" имат 17 пункта и са на последно място.

Етър - Ботев (Пд) 0:0

Пловдивчани трябва да внимават за жълти картони

Първата добра възможност в мача бе в 12-ата минута. Тогава Пламен Крачунов и Мариян Иванов не се разбраха, което позволи на Маркиньос да отнеме топката и да подаде към Атанас Илиев. Нападателят обаче стреля покрай вратата. Малко след това Маркиньос също шутира, но и той не намери очертанията на вратата.

Етър взе инициативата след първия половин час на мача. В 31-ата минута Миси Мезу пусна отличен извеждащ пас към Ловре Кнежевич, който стреля от малък ъгъл, но Георги Аргилашки се справи. Малко след това и габонецът отправи удар, който вратарят на Ботев спаси.

Снимка 523667

В 38-ата минута Здравко Илиев центрира отдясно и качи топката на главата на Миси Мезу. Нападателят обаче не успя да отправи хубав удар - аут. Малко след това и Преслав Боруков стреля с глава след центриране на Илиев, но и той не намери очертанията на вратата.

В края на полувремето Атанас Илиев отправи неточен удар след подаване от дълбочина.

Снимка 523664

Втората част започна с по-добра игра на "болярите". В 52-ата минута силен шут на Здравко Илиев от около 25 метра бе избит в корнер от Аргилашки.

В 57-ата минута снаряд на Кольо Станев премина опасно над вратата. Последваха неточни удари на Кнежевич и Боруков.

Снимка 523661

В 66-ата минута Па Конате намери Маркиньос пред наказателното поле. Бразилецът овладя, обърна се и потърси далечния ъгъл, но стреля в аут. Малко след това опасен шут на Филип Филипов премина покрай вратата.

В 84-ата минута Аргилашки се отличи в ново спасяване. Здравко Илиев отне топката и намери Кнежевич в наказателното поле. Хърватинът отправи техничен удар, който вратарят на Ботев изби в корнер. След неговото изпълнение се откри шанс и пред резервата Алдаир, но и той пропусна.