Лудогорец е новият лидер в „А" група, поне докато ЦСКА не изиграе мача си от този 18-и кръг. Разградчани минаха като на парад през Стара Загора и смазаха устремилия се към тройката Берое с 4:0.

Въпреки наличието и на някои резервни състезатели в състава, шампионите демонстрираха по-високата си класа и в нито един момент от мача не оставиха съмнение в това, кой ще е крайният победител тази вечер.

За това им помогнаха страшно много и домакините, които демонстрираха изключително слаба игра, без желание и себераздаване.

Гостите имаха и късмет, след като набързо вкараха два гола до  18-ата минута. Още в 16-ата Зехиров проспа включване на Кишада, който изскочи сам срещу Макенджиев, заобиколи го и търкулна топката в празната врата.

Секунди по-късно резултатът бе удвоен. Кидаша и Мисиджан направиха двойно подаване,м извело холандеца сам срещу вратаря и той прокара топката между краката му за 0;2.

С това мачът на практика свърши. До края на полувремето смислен футбол не се игра, а домакините явно се бяха предали.

След нея Берое опита един-два по-опасни изстрела към Стоянов, спасени обаче от националния вратар.

Лудогорец спокойно прие играта в своето поле и само чакаше грешка на домакините. Тя дойде в 73-ата мин, когато Мисиджан получи страхотен извеждащ пас в разредената отбрана на заралии и без проблем вкара трети гол.

Десетина минути по-късно Вандерсон оформи крайното 0:4 след жалък опит за защитна игра от страна на Иво Иванов.

Така Лудогорец се изравни по точки на върха с ЦСКА, но има предимство в преките двубои. „Червените" играят с Локо (Пд) в събота.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:4