ЦСКА победи с 2:0 Локомотив (Пловдив) като гост в мач от 12-тия кръг в efbet Лига. Това беше първа загуба за "смърфовете" в първенството, а те трябва да се радват, че успехът за "армейците" не беше по изразителен.

"Червените" изиграха един от най-силните си мачове в първенството и буквално прегазиха временния лидер в Първа лига. Само добрите намеси на Динко Хоркаш лишиха "армейците" от разгром на негостоприемния стадион в Пловдив.

Головете за ЦСКА паднаха през първото полувреме, а точни за момчетата на Ел Маестро бяха Майкъл Естрада(20') и Дюкенс Назон(39').

С успеха "армейците" се изкачиха на 3-то място във временното класиране и са с 5 точки по-малко именно от лидера Локомотив (Пд), но и с мач по-малко. В следващия кръг ЦСКА ще играе с Левски на стадион "Васил Левски", а "смърфовете" ще имат тежко гостуване срещу намиращия се на второ място в таблицата тим на Черно море.

Локо (Пловдив) - ЦСКА 0:2 (Развой на срещата по минути)

Назон удвои за "армейците"

Дългоочакваният двубой започна с наелектризираща атмосфера по трибуните, а "армейците" имаха добра възможност да застрашат вратата на своите домакини още във втората минута. Линдсет получи пас от дълбочина, но не прецени правилно крачките си и не успя да нанесе удар.

В 8-ата минута на мача Линдсет центрира към Назон в наказателното поле, а хаитянинът опита задна ножица, но защитник на Локомотив успя да попречи за по-качествено изпълнение на алапиолата.

Снимка 636273

Източник: startphoto.bg

ЦСКА имаше прекрасен шанс в 14-та минута, когато Юга открадна топката в центъра на терена и подаде към Кареасо, който пък продължи веднага към Естрада. Нападателят на "армейците" стреля, но Хоркаш спаси. В крайна сметка се оказа, че еквадорецът се е намирал в положение на засада.

Натискът на "червените" се засилваше, а високата преса даде резултат четвърт час след началото, когато защитник на Локомотив сбърка, а топката се озова в краката на Естрада в наказателното поле. Еквадорецът нанесе силен шут по диагонала, но кълбото премина встрани от гредата.

Снимка 636270

Доминацията на ЦСКА продължаваше с пълна сила, а лидерът в класирането едва минаваше центъра. Това логично даде резултат в средата на първото полувреме. Кареасо открадна топката в центъра и пусна към Линдсет, който мигновенно изведе Естрада сам срещу Хоркаш, а еквадорецът произа мрежата на "смърфовете" с мощна тупалка от воле с левия крак.

Снимка 636275

ЦСКА може бързо да удвои преднината си няколко минути по-късно. Естрада получи нов пас от дълбочина и опита технично да прехвърли Хоркаш. Топката обаче се удари в напречната греда и се върна в ръцете на вратаря.

Цяло чудо е, че ЦСКА не поведе с 2:0 в 31-вата минута. Хайнц изпълни пряк свободен удар, с който изведе Назон сам срещу Хоркаш, но хаитянинът стреля в обсега на вратаря.

Страхотната игра на ЦСКА се увенча с втори гол 5 минути преди почивката. Естрада притисна Али на дясното крило, открадна му топката, навлезе в полето на пловдивчани и подаде към непокрития Назон, който хладнокръвно прониза Хоркаш за втори път.

Снимка 636268

В добавеното време на първото полувреме Лясков повали Назон в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби именно потърпевшият Назон, но Хоркаш спаси изстрела на нападателя.

Пропуските в "червено" продължиха и в началото на второто полувреме. Амос Юга изведе Назон сам срещу вратаря с поредния си ювелирен пас. Хаитянинът финтира Афе Али и стреля, но Хоркаш и този път отказа да пусне топката зад гърба си. В 62-та минута Назон беше изведен отдясно и подаде към Естрада, който прати топката в мрежата за трети път, но при паса към хаитянина е имало засада и голът беше отменен.

Снимка 636271

В 69-та минута Хайнц центрира от корнер, а Махмутович стреля опасно с глава, но топката премина на сантиметри от целта.

Четвърт час преди края Назон отново получи възможност да стреля към вратата на Локомотив, но и този път Хоркаш излезе победител.

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА 0:2

Голмайстори: 0:1 Майкъл Естрада (20'), 0:2 Дюкенс Назон (39')

Локомотив (Пловдив): Динко Хоркаш, Ангел Лясков, Ефе Али, Мартин Паскалев, Оливер Камдем, Христо Иванов (59 - Лео Сена), Евандро (73 - Ивайло Иванов), Джовани Бариани (73 - Димитър Илиев), Алфа Конте (95 - Кристиян Пешов), Бабакар Дион (59 - Петър Андреев), Георги Минчев

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Емануел Шакич, Християн Петров, Марселино Кареасо (60 - Тибо Вион), Амос Юга, Джонатан Линдсет, Енес Махмутович, Тобиас Хайнц (91 - Мено Кох), Майкъл Естрада (83 - Станислав Шопов), Дюкенс Назон