Локомотив (Пловдив) записа категорична победа над Крумовград в мач от 8-ия кръг на efbet Лига.

"Смърфовете" се наложиха над новака с 4:0 на "Лаута". Попаденията станаха дело на Джовани, Сегура, Евандро и Конте.

Снимка 632385

Източник: startphoto.bg

Така пловдивчани продължават безгрешната си серия от 7 поредни победи и едва едно равенство от началото на сезона. Тимът на Александър Томаш е лидер в класирането с 22 точки. Домакините доминираха на терена, но от Крумовград опитаха да се борят, като тяхно попадение беше отменено заради засада в началото на втората част. Мачът започна с натиск на Локо.

Локомотив (Пловдив) - Крумовград, 4:0, (Развой на срещата по минути)

"Смърфовете" остават лидери

В 10-ата минута, "смърфовете" поведоха. Джовани пое топката, напредна и от границата на наказателното поле стреля ефектно в далечния ъгъл за 1:0. В 24-ата минута След разбъркване в наказателното поле, Сегура комбинира с Али, който му върна и той овладя и стреля, топката се засуети пред голлинията, но все пак влезе за 2:0.

Снимка 632383

През втората част Крумовград опита да намери път към вратата на Динко Хоркаш, но неуспешно. В 46-ата минута Серкан Юсеин центрира от свободен удар, а Калоян Пехливанов с глава насочи топката във вратата на Хоркаш, но попадението не бе зачетено заради засада.

Снимка 632373

Точка на спора беше сложен в 79-ата минута, когато Джовани напредна отляво, навлезе в наказателното поле и със сетни усилия подаде към Евандро, който отблизо не сгреши за 3:0.

Снимка 632374

В добавеното време, победата стана още по-убедителна. Димитър Илиев пусна технично подаване към Конте на фланга, той напредна сам, навлезе в наказателното поле и с удар в далечния ъгъл направи резултата 4:0.Следва пауза в шампионата, след която Локомотив гостува на Етър, а Крумовград приема Левски.