Лидерът във временното класиране Локомотив (Пловдив) допусна изненадваща загуба у дома с 1:2 от състава на Берое в среща от 14-тия кръг на Първа лига.

И двете попадения за гостите паднаха още през първата част, а техни автори станаха Вини Трибуле(29') и Сантиаго Годой(43'). Единствения гол за "смърфовете" отбеляза Димитър Илиев, който се разписа в последната минута от добавеното време на мача.

Това е четвърти пореден мач, в който възпитаниците на Томаш не могат да усетят вкуса на успеха в първенството, а пък Берое се върна на победния път след 7 неуспешни опита.

Локомотив (Пловдив) - Берое 1:2 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 19:15 часа

Още в 5-ата минута домакините имаха отличен шанс да открият резултата. Топката беше пратена в наказателното поле и изглеждаше, че Ачинели няма да има проблем да улови, но стражът на Берое изпусна кълбото и то попадна в краката на Хорхе Сегура, който от около 5 метра не успя да се разпише на празна врата.

Снимка 638586

Източник: startphoto.bg

Натискът на Локомотив продължи и 2 минути по-късно Джовани се отскубна в наказателното поле, но този път Ачинели излезе предвидливо, затвори ъгъла на бразилеца и не му позволи да порази целта.

Точно в 18-ата минута на двубоя феновете на стадион "Локомотив" започнаха да викат "оставка" за ръководството на БФС. Минутата символизира 18-годишното трагично управление на футбола ни от Борислав Михайлов и всички около него.

Снимка 638594

Така се стигна до 28-ата минута, когато гостите създадоха първото си опасно положение в мача. Политино проби по дясното крило и стреля опасно, но Хоркаш изби в корнер. След ъгловия удар се получи разбъркване в полето на Локомотив, а топката попадна в краката на Вини Трибуле, който от границата на малкото наказателно поле изпъна мрежата на домакините за 0:1.

Пет минути преди почивката и двата отбора сътвориха по едно опасно положение пред противниковата врата. Първо Джовани стреля опасно към вратата на гостите, но изстрелът му беше блокиран от защитник, а при ответната атака Вини Трибуле нанесе точен удар, но Хоркаш внимаваше.

Снимка 638596

В 43-та минута гостите пратиха топката в мрежата на Локомотив за втори път. Вини Трибуле надигра двама бранители на домакините и центрира към Сантиаго Годой, който засече в мрежата, но флагът на страничния съдия беше високо вдигнат. Положението беше преразглеждано 3-4 минути със системата ВАР и в крайна сметка голът беше признат - 0:2.

Логично домакините се хвърлиха във вихрени атаки в началото на второто полувреме, но старозагорската защита се справяше безупречно. В 60-та минута на мача Локомотив пропиля прекрасен шанс да намали изоставането си. Петър Андреев проби по дясното крило, навлезе в наказателното поле и центрира прекалено силно към Димитър Илиев, който нямаше какво да направи, а топката просто се удари в главата му и мина на сантиметри над гредата.

Снимка 638587

Двадесет минути преди края гостите организираха светкавична атака по левия фланг, а топката беше центрира по земя към Ойос, който от точката на дузпата насочи кълбото прекрасно към сглобката на вратата, но сантиметри го разделиха от целта.

В добавеното време на мача Георги Минчев стреля опасно от пряк свободен удар, но топката се удари в дясната греда.

Снимка 638589

В последната минута от продължението домакините все пак върнаха един гол. Ангел Лясков центрира в наказателното поле, Георги Минчев свали с глава към Димитър Илиев, който отбеляза почетното попадение за "смърфовете".

Драмата можеше да стане пълна секунди по-късно, когато отново Митко Илиев нанесе точен удар във вратата, но право в ръцете на Ачинели, а секунда след това съдията свири края на мача.