Левски записа победа в 17-ия кръг на efbet Лига. "Сините" се наложиха с 1:0 като гост на Царско село. Единственото попадение стана дело на Билал Бари в 42-ата минута.

Домакините затрудниха максимално опонента си като удариха и три греди. Това е първи успех за столичния гранд след две нулеви равенства - срещу Ботев (Враца) и Арда. "Сините" вече четвърти мач нямат допуснат гол.

С трите точки, тимът на Станимир Стоилов е на 8-ото място с 22 точки. Царско село продължава да е на дъното с 11 точки.

Снимка 555611

Срещата започна доста силно за домакините. Още в първите секунди Лъчезар Балтанов рано реши да пробва рефлексите на Николай Михайлов. Бившият играч на Левски стреля с глава, но стражът се намеси. В следващата ситуация Лукас Диас подаде на Васил Шопов, който отправи коварен удар, получи се рикошет и топката срещна страничната греда.

Царско село - Левски, развой на срещата по минути

Срещата започва в 17:30 часа

В последвалите минути "сините" изпитваха затруднения. В 37-ата минута, Лукас Диас центрира от пряк свободен удар, топката бе избита и попадна в Димо Бакалов, който от воле стреля от границите на наказателното поле. Топката срещна напречната греда за щастие на "сините".

Две минути преди края на редовното време, Левски поведе. Марин Петков проби отдясно и центрира. Топката бе изчистена лошо от защитник на домакините в наказателното поле и попадна в Димитър Костадинов. Игралият миналия полусезон при "царете" пусна успореден на голлинията пас и Билал Бари на празна врата направи 0:1. През втората част играта бе сравнително равностойна.

Снимка 555609

В 52-ата минута домакините удариха трета греда. Лукас Диас прати дълго подаване към Стеванович. Сърбинът стреля от изгодна позиция, но топката срещна гредата.

В 76-ата минута, Нганиони фаулира Галчев непосредствено пред наказателното поле. Борислав Цонев изпълни от прекия свободен удар, топката рикошира в Балтанов и последва корнер. След ъгловия удар, Здравко Димитров засече от границите на наказателното поле, вратарят изби, след разиграване, топката попадна пак във фланговият играч, но и този път опитът му не сполучи.

Снимка 555608

В 87-ата минута Станимир Стоилов отново гласува доверие на големия талант от школата Асен Митков. Халфът влезе на мястото на Здравко Димитров. Роденият през 2005 година се появи в игра и в миналия мач срещу Арда.

В следващия кръг Левски посреща Ботев (Пловдив), а Царско село гостува на Арда.