90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители:
90+4′

Край на мача.

Левски победи Локомотив (София) с 1:0 в мач от efbet Лига

Левски изпрати Мъри с победа срещу Локо (София)

Вижте подробности

90+3′

Ивелин Попов е заменен от Асен Митков.

90+3′

Уелтън е заменен от Борислав Рупанов.

90+2′

Марин Петков получава жълт картон.

90+1′

Жълт картон за Карлос Франса.

90′

Четири минути добавено време.

89′

Гол! Не! Карлос Франса е бил в засада. Ситуацията се прегледа набързо и Волен Чинков отмени попадението.

85′

Уелтън напредна отляво в половината на Локомотив, влезе в наказателното поле и стреля към далечния ъгъл, но не уцели по най-добрия начин топката, която излезе в аут.

83′

Марин Петков заменя Рикардиньо.

82′

Селсо Рапосо получава жълт картон.

81′

Жереми Петрис успешно пресича центриране, насочено към наказателното поле.

Снимка 613622

Източник: startphoto.bg

72′

Роналдо изпитва болки и е заменен от Джавад Ел Джемили.

67′

Юлиан Ненов е заменен от Селсо Рапосо.

67′

Ивайло Найденов е заменен от Бруно Франко.

64′

Публиката неуморно скандира името на Станимир Стоилов. Той не пропуска да го отбележи и поздрави феновете от скамейката.

Снимка 613623

62′

Жълт картон за Ивайло Найденов.

61′

Станислав Костов е заменен от Димо Бакалов.

61′

Красимир Милошев е заменен от Мартин Райнов.

60′

Рикардиньо стреля с глава към целта, но опитът му бе блокиран.

Снимка 613625

57′

Красимир Милошев получава жълт картон.

55′

Цунами! Футболистът пробва късмета си с удар от дистанция. Топката обаче профуча над вратата на Гайе.

51′

Филип Кръстев пропуска да отбележи с удар извън наказателното поле. Опитът му е неуспешен.

46′

Начало на втората част. Условията за игра се влошават, дъждът се засили.

45+3′

Край на първото полувреме.

45+2′

ГОЛ! Филип Кръстев! Уелтън центрира в наказателното поле, където топката стигна до халфа. Необезпокояван, Кръстев отправи хубав изстрел и прати кълбото във вратата. Попадението веднага отприщи емоциите на играчите и те се насочиха към треньора си Станимир Стоилов, който стана обект на прегръдки.

45′

Три минути добавено време.

40′

Ивелин Попов нахлу в наказателното поле отляво и опита подаване към точката на дузпата. Бубакар Гайе обаче отново демонстрира страхотен поглед над играта и пресече подаването.

35′

Роналдо! Другият бразилец в състава на "сините" получи хубав диагонален пас отдясно. Роналдо влезе в пеналтерията и върна топката към връхлитащия Андриан Краев, който шутира без забавяне, но отново Гайе изби.

Снимка 613621

33′

Уелтън! Бразилецът проби отляво, нахлу в наказателното поле и шутира силно към вратата, но Бубакар Гайе изби над гредата в корнер.

31′

Антонио Вутов получава жълт картон.

29′

Роналдо пада на земята в наказателното поле. Бразилецът претендира, че Ивайло Найденов е играл непозволено срещу него. Волен Чинков остава безмълвен.

Снимка 613616

23′

Първа опасност! Андриан Краев открадна топката и напредна по десния фланг. Той центрира към далечна греда, където Уелтън овладя и стреля с външен фалц с десния крак, но неточно.

20′

Ивелин Попов пусна хубав пас към Уелтън, който нахлу в наказателното поле, но подаването му там бе прекалено дълго.

16′

Владеене на топката: Левски: 73%, Локомотив: 27%.

Снимка 613619

13′

Левски е по-активен в последните минути, но не успява да направи нещо по-опасно пред вратата на Бубакар Гайе.

6′

От Сектор "Б" издигнаха транспарант с текст "Н.С - "пазител" на акции, Мъри Стоилов - Пазителят на Левски!".

5′

Май по трибуните ще е по-интересно в този мач. Част от феновете започнаха обидни скандирания по адрес на Наско Сираков, докато друга част от привържениците ги секна с освирквания.

Снимка 613620

2′

Карлос Франса спечели ъглов удар, но след неговото изпълнение беше извършено нарушение в атака.

1′

Начало на мача. Преди срещата Наско Сираков връчи на Станимир Стоилов специална фланелка по случай мач №250 на треньора в родния елит.

70. Димо Бакалов

Левски домакинства на Локомотив (София) в късния съботен мач от програмата на efbet Лига. Столичното дерби не генерира чак толкова голям интерес сред футболната общност, колкото решението на Станимир Стоилов дали ще продължи да бъде треньор на "сините". Мъри ще обяви това веднага след последния съдийски сигнал.

Станимир Стоилов: Главата ми е доста дебела, искате истината и ще ви я кажа утре

Резултатът от мача с Локомотив (София) утре няма да повлияе на моето решение, коментира Мъри

"Сините" излизат в днешната среща като четвърти във временното класиране, на 7 точки зад третия ФК ЦСКА 1948. Отборът обаче не е толкова откъснат от останалите отбори, които се борят за Топ 6, след като седмият Славия е с 3 точки по-малко от Левски, а Арда е с 6 по-малко. Иначе столичани се намират в отлична форма, след като са в серия от три поредни победи. В последния кръг отборът на Мъри Стоилов надви Арда с 3:0, а преди това се наложи над Хебър и Ботев (Враца).

Иначе от състава на Левски ще отсъстват наказаните Ноа Сонко Сундберг и Асен Чандъров, както и контузеният Илиян Стефанов. В групата обаче ще попадне Кристиан Димитров, който бе с оток в крака след контролата с Ботев (Враца), но вече е възстановен.

Привърженици на Левски ще се опитат да разубедят Мъри

Часове преди шампионатния двубой срещу Локомотив (София)

Локомотив (София) от своя страна заема към момента 9-ото място в класирането. Столичните "железничари" се намират в серия от две поредни победи, след като надвиха Славия и Спартак (Варна) преди паузата за националните отбори. През изминалата седмица локомотивци успяха да победят отново "белите" и по този начин да си осигурят място в 1/2-финалите за Купата на България.

По-рано през сезона Локомотив успя да надвие Левски с драматичното 3:2, като Илия Димитров отбеляза победния гол във финалните минути на мача. Иначе през изминалия сезон "сините" успяха да победят и в двата мача тима от "Надежда".

Главен съдия на столичното дерби ще бъде Волен Чинков.

Сираков: Винаги съм подкрепял Мъри, определени хора се опитват всячески да насаждат разединение