Крумовград победи Славия с 2:0 като домакин в мач от последния 30-ти кръг на редовния сезон в efbet Лига. Двубоят се игра в Коматево и протече изцяло под диктовката на момчетата на Станислав Генчев, които заслужено се поздравиха с 3-те точки.

Головете за домакините паднаха още през първото полувреме, когато точни бяха Серкан Юсеин и Патрик Луан. Пет минути преди края Вячеслав Велев получи директен червен картон и Крумовград доигра срещата с човек по-малко.

Крумовград - Славия 2:0 (Развой на срещата по минути)

Срещата е днес от 20:00 часа.

С успеха Крумовград изпревари ФК ЦСКА 1948 и се намести в топ 6 на временното класиране. "Синьо-жълтите" имат 2 точки повече от отбора от Бистрица, за който предстои визита на Локо (Пловдив) и само победа би върнала хората на Валентин Илиев сред елитната шестица.

Славия пък от своя страна остава на заветната 10-та позиция, която спасява от плейофите на изпадащите, но "белите" имат 33 точки, с колкото е и Берое, който има гостуване на Левски. Ако старозагорци спечелят дори и 1 точка на "Герена", ще изместят Славия и ще ги пратят да се мъчат в зоната на изпадащите.

Снимка 661927

Източник: startphoto.bg

Още в 4-та минута Тони Тасев обстрелва вратата на домакините от дистнация, но топката прелетя над напречната греда.

Десет минути след началото на двубоя Иван Минчев стреля опасно от фаул точно под гредата, но Янко Георгиев се намеси решително.

Снимка 661925

Домакините пропуснаха отлична възможност в средата на първото полувреме. Ренан Арияш стреля изключително опасно от границата на наказателното поле, но Светослав Вуцов спаси с една ръка. Топката попадна в краката на Джинет Али, който направи добавка, но Мартин Георгиев изчисти от голлинията.

Четвърт час преди почивката домакините разпечатаха вратата на Светльо Вуцов. Клайдер Машедо центрира страхотно отляво, а Серкан Юсеин засече от воле топката в наказателното поле, за да отбележи първия гол в срещата.

Минута преди паузата резултатът стана 2:0. В основата на всичко беше Серкан Юсеин, който разсече отбраната на Славия със страхотен пас към Патрик Луан. Бразилецът излезе очи в очи срещу Светльо Вуцов и прокара топката покрай него.

В първите минути на второто полувреме гостите бяха по-активният отбор, опитвайки да намалят изоставането си, а момчетата на Станислав Генчев дебнеха за всяка възможност за кинжална контраатака, с която тотално да убият интригата.

В 61-вата минута Роберто Райчев получи пас в полето на Крумовград и стреля, но вратарят на домакините спаси. Мартин Сораков направи успешна добавка, но флагът на страничния съдия беше вдигнат. Оказа се, че при подаването към Райчев, той се е намирал в положение на засада.

Октай Юсеин стреля опасно в 79-та минута, а Светльо Вуцов първо изпусна топката, но след това поправи грешката си и я укроти в ръцете си.

Десет минути преди края Исак Суле нанесе мощен удар от разстояние и нацели дясната греда, топката се върна в Роберто Райчев, който като по чудо не я изпрати в мрежата на Крумовград.

В 84-та минута домакините останаха с човек по-малко, след изключително грубо влизане на Вячеслав Велев в краката на Иван Минчев, а това беше и последното по-интересно положение в мача.