Локомотив (Пловдив) се върна към победите в efbet Лига, след като успя да се наложи с 2:1 като гост на Хебър в мач от 18-ия кръг.

Двата отбора изиграха вълнуващ мач, в който резултатът беше открит от Ивайло Димитров(30'), но Хебър успя да изравни чрез Ивайло Михайлов в 55-та минута. Джовани донесе успеха на "смърфовете" с гол в 62 минута.

С победата Локомотив прекъсна серия от 4 мача без победа и вече има 33 точки в актива си, заемайки 4-то място във временното класиране. Хебър е на предполседно място с 12 пункта, колкото има и Пирин (Благоевград).

Снимка 594868

Източник: startphoto.bg

През първата част станахме свидетели на изключително динамичен футбол и много положения пред двете врати.

Още в 4-тата минута Матеус да Силва отправи първия точен удар в мача. Бразилецът направи задна ножица в наказателното поле на Хебър, но изстрелът му попадна в обсега на Дебърлиев. Домакините отговориха веднага и в ответната атака имаха отлична възможност да открият резултата. Валпорт излезе очи в очи с вратаря на Локомотив, но стреля в него и пропиля възможността.

Хебър - Локомотив (Пловдив) 1:2 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 12:45 часа

В средата на първото полувреме Динко Хоркаш направи страхотно спасяване. Домакините изпълниха корнер, при който Ивайло Михайлов успя да нанесе удар с глава, топката отиваше точно до гредата, но хърватският страж на Локомотив успя с върха на пръстите си да избие в нов корнер.

Снимка 594865

В 28-ата минута дойде и най-чистото положение за гостите до този момент. Карагерен се откъсна от защитата на пазарджиклии, навлезе в наказателното поле, но вместо да стреля, реши да опита пас към Ивайло Димитров, който беше доста неточен.

Снимка 594875

Само две минути по-късно резултатът беше открит. Дълга топка в полето на Хебър беше спряна технично с петичка от Евандро, който буквално я заложи на Димитров около дъгата, а нападателят на "смърфовете" я насочи прецизно в долния десен ъгъл на вратата за 0:1.

Снимка 594872

Минута преди края на първата част Карагерен разтресе напречната греда след изпълнение на пряк свободен удар, а в ответната атака гол на Хебър беше отменен заради засада.

Снимка 594871

Както и през първото полувреме, домакините започнаха по-активно и втората част, а това даде резултат с настъпването на 55-тата минута. Венсан Марсел беше изведен отляво и центрира прострелно в наказателното поле. Ивайло Михайлов беше заел добра позиция и от границата на малкия пенал прати топката в мрежата на Локомотив. Това е първи гол за полузащитника през сезона.

Радостта на домакините не беше за дълго. Само 7 минути по-късно гостите отново излязоха напред в резултата. Бабакар Дион стреля към вратата на Хебър, но Дебърлиев спаси. Атаката на гостите продължи и топката попадна в краката на Джовани, който стреля от границата на наказателното поле, получи се коварен рикошет в главата на защитник, който заблуди Дебърлиев и той не успя да се намеси никак добре.

Снимка 594870

В последните минути Хебър можеше да допусне и трето попадение, но изстрели на Паскалев и Матеус бяха спасени от Петър Дебърлиев. В добавеното време пък удар с глава на Матеус срещна гредата.