Опитният треньор на Нафтекс Георги Василев изнесе открит урок на младия си колега и наставник на Берое Илиан Илиев, като го победи с 2:1 в контролен мач.

Проверката се игра в Сливен, а за "шейховете" точни бяха Любомир Божинов в 26-ата минута и Иво Паргов в 36-ата. Единственото попадение за Берое реализира Захари Димитров в 78-ата минута. Контролата бе последна за двата тима преди началото на първенствата в "А" и "Б" група.

Бургазлии поведоха с гол на Божинов в 26-та минута, като на младока асистира Любенов. Възпитаниците на Георги Василев вкараха и второ попадение само 10 минути по-късно след самостоятелен рейд на Иво Паргов. Нафтекс имаше сериозен превес до края на полувремето, но резултатът се запази.

След почивката и двамата треньори направиха много смени и играта се изравни. В 77-та минута Захари Димитров, който изтърпява наказание за употреба на допинг намали на 1:2, но до края на мача не паднаха нови попадения. Неприятна ситуация се разигра в 55-ата минута, когато Станимир Георгиев от Нафтекс бе изритан в главата и напусна принудително терена. Футболистът веднага бе заменен и днес ще стане ясно колко тежка е травмата му.

На стадион "Хаджи Димитър" бяха босовете на двата клуба Николай Банев и Пламен Киряков, а компания им правеше Стефан Орманджиев.

БЕРОЕ - НАФТЕКС 1:2
0:1 Божинов (26), 0:2 Паргов (36), 1:2 Василев (77)

БЕРОЕ: Беконо, Колев, Иванов, Дзаферович, Харизанов, Анев, Мануел Лопеш, Куоки, Митев, Атанасов, Заков (Ставрев, Симов)

НАФТЕКС: Симеонов, Петров, Бонев, Жеков, Евтимов, Караканов, Любенов, Божинов, Паргов, Тодоров, Валериев (Чворович, Зафиров, Алдев, Младенов, Георгиев, Генов)