Локомотив (София) временно тушира напрежението в своите редици, след като се поздрави с ценен успех при гостуването си на Ботев (Враца). Ранният двубой от понеделнишката програма на efbet Лига завърши с успех за "железничарите" 2:0. Селекцията на Данило Дончич нанесе ударите си по веднъж във всяко полувреме. В 30-ата минута се разписа Диого Кардосо след центриране от корнер, а след час футбол под Околчица в прегръдките на своите колеги попадна Антони Иванов.

Така столичани донякъде се реабилитираха пред своите фенове, след като в предходния кръг паднаха много тежко от другия Ботев в елита, този от Пловдив, с 0:6. "Червено-черните" са дванадесети със 17 точки.

Снимка 640812

Източник: startphoto.bg

Поражението е пето поредно за Ботев (Враца), като клубът е предпоследен и към момента Христо Янев трудно може да спре пропадането на "зелените". Днес те бяха преследвани и от малшанс, като при 0:0 врачани бяха ударили две греди.

Отборът на Локомотив (София) беше този, който създаде първата по-интересна ситуация в срещата. "Железничарите" развиха своя атака отляво, а подаването към Франса завърши с удар на бразилеца. Топката полетя опасно към горния десен ъгъл на Бариос, но в този момент на пътя ѝ застана тялото на бранител в "зелено".

Отговорът на домакините от Ботев дойде при няколко безплодни центрирания от корнер, при които кратки мелета създадоха някакво усещане, че шут измежду купа от играчи може и да доведе до опасност за Любенов.

Снимка 640811

И пак нещо интересно от левия фланг сътвориха играчите на столичното Локо в 17-ата минута. Бруно Франка прецизира подаването си, а Карлос Франса навлезе в наказателното поле на Ботев. Подаването му обаче не бе синхронизирано с включването на Димитър Митков и така "железничарите" пропиляха удобен шанс за нещо повече.

Ботев (Враца) без малко не поведе в резултата 120 секунди по-късно. Мартин Христов надскочи Диме Димов при центриране от корнер, ала насочването му с глава единствено разтресе горната греда над Александър Любенов.

Селекцията на Христо Янев постепенно увеличаваше качеството на своето нападение, а в 28-ата минута този път страничната греда отърва столичани от попадението. Центрирана топка попадна в краката на Стефан Велев, а изстрелът му рикошира в краката на Кардосо, за да се отбие в левия страничен стълб.

Снимка 640810

Понякога футболът е нелогична игра и това по трудния начин го разбраха домакините от Враца. След две греди в тяхна полза и активен натиск в полето на Локо, именно "железничарите" бяха тези, които получиха лидерството в срещата. Красимир Милошев пусна извеждащ пас за Димитър Митков, който очи в очи срещу Бариос спечели единствено ъглов удар. При него дойде и важният момент за хората на Дончич, след като Кардосо скочи над всички и с много класа насочи кълбото към мрежата на "зелените".

Реакцията от Ботев (Враца) дойде в 33-ата, когато Киконда отправи шут, превърнал се в труден за улавяне от Любенов. Повторните действия на гостуващия страж обаче бяха малко по-бързи от тези на търсещия добавката Браян Переа.

Гостите от Локомотив (Сф) умело дочакаха края на първата част, като бяха безкрайно внимателни в дефанзивните си действия.

Вместо да си научат урока от първата част, футболистите на Христо Янев започнаха разпиляно второто полувреме и можеха отново да получат гол с глава от Гонсало Кардосо. Португалецът беше забравен при центриране от фланга, но този път Бариос се намеси решително.

Снимка 640794

Малко след появата си в игра, резервите Генов и Барбоса разиграха хубаво помежду си, а последвалият изстрел на №9 нямаше нужната точност, чрез която да затрудни Любенов.

Локомотив се възползва максимално от липсата на активизация в редицата на своя опонент и точно след час футбол под Околчица поведе с 0:2. Бруно Франко получи топката на скорост и с лекота преодоля сънародника си Фелипе. Бекът демонстрира отличен поглед, виждайки включването на Антони Иванов, който получил около дузпата технично преодоля Бариос. Това беше и първи негов гол с екипа на "червено-черните" от кв. "Надежда".

В 78-ата минута домакините имаха претенции към главния съдия. Според тях той ги бе ощетил, тъй като не отсъди дузпа при кратко меле пред голлинията на софийския им съперник. Волен Чинков подмина цялата ситуация с мълчание.

Снимка 640791

В следващия кръг Ботев (Враца) играе с още един софийски отбор - Славия. Локомотив (Сф) гостува на съименниците си от Пловдив.

Ботев (Враца) - Локомотив (София) 0:2 (Развой на срещата по минути)