Славия официално запази мястото си в елита на България. "Белите" завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Ботев (Враца). Срещата бе от 31-ия кръг на efbet Лига. Радослав Кирилов откри резултата в 31-ата минута, а в добавеното време на първата част Дориан Бабунски изравни.

Така столичани събраха 34 точки и заемат 11-о място във временното класиране. Ботев е една позиция по-надолу с 29 точки. Така кръг преди края Славия е недостижим за врачани.

Ботев (Враца) - Славия 1:1, Бабунски изравни

Основни футболисти ще липсват и в двата състава

Двубоят започна с по-активни действия на "белите". Във 2-ата минута удар с глава на Димитър Рангелов мина над вратата. Три минути по-късно гостите организираха отлична атака. Ертан Томбак проби отдясно и центрира остро. Рангелов опита техничен удар с пета, който мина покрай вратата.

Малко след това Светослав Вуцов отрази коварен удар от далечна дистанция на Чавдар Ивайлов. В 21-ата минута Златински стреля в стената от пряк свободен удар на удобна позиция.

В 31-ата минута Славия поведе. Томбак получи на скорост отдясно, напредна и намери Питър Макрилос в наказателното поле. Австралиецът стреля от 5-6 метра, но Красимир Костов изби. Топката стигна до Радослав Кирилов, който с мощен удар я прати във вратата.

Секудни по-късно Макрилос отново се озова на стрелкова позиция, но отново от близка дистанция бе спрян от Костов.

В продължението на първата част Ботев изравни. Дориан Бабунски надскочи отбраната на "белите" след центриране от корнер и вкара за 1:1.

Втората част започна с отлична възможност за Славия. Кирилов изведе Емил Стоев сам срещу Костов, но крилото се забави и стреля над вратата. Малко след това нов пробив на Кирилов завърши с успореден пас за Макрилос, но вратарят на Ботев отново беше на висота.

В 61-ата минута Вуцов спря Бабунски. Нападателят надскочи Надер Гандри след центриране на Юлиан Ненов и отправи удар с глава, който вратарят спаси. Десет минути по-късно опасен шут на Макрилос от границата на наказателното поле мина покрай вратата.