Ботев (Пловдив) надви Царско село с 5:0 в контролна среща, провела на стадиона в Коматево. Двата тима започнаха равностойно двубоя, като след първата част резултатът бе само 1:0, а Царско село на няколко пъти пропусна да поведе.

През втората част обаче "канарчетата" бяха много по-добри и закономерно вкараха нови 4 гола. Мартин Кавдански си вкара автогол в 39-ата минута, а Тодор Неделев отбеляза фамозен гол в началото на втората част (54"). Две попадения на Реда Рабей (66" и 69") и едно на Маркиньос (82") пък оформиха крайното 5:0.

Въпреки очакванията, Царско село не бе изпълнен изцяло с чуждестранни футболисти - новите в селекцията бяха Матео Лукарели и Пиере Зебли. Проверката беше и неофициален дебют за треньора на "царете" Андреа Сасарини.

Па Конате се завърна при Ботев (Пловдив)