Отборите на Ботев (Пловдив) и ФК ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в двубой от плейофната фаза на efbet Лига. Двата състава си поделиха по едно полувреме, но така и не съумяха да намерят път към скъпоценния гол. Е, такъв сякаш падна в 85-ата минута, когато Дилан Мертенс зарадва публиката на "Колежа" с успешна добавка, но след това се оказа, че е бил в положение на засада.

По този начин битката за баражното седмо място продължава да бъде изключително интересна. След нулевите ремита, навръх Гергьовден, позициите се запазват, но само точковият актив е различен. ФК ЦСКА 1948 е на седмата позиция с 45, колкото има и Ботев. Арда е на деветата позиция с 41, а с най-малки шансове сякаш е десетият Славия с 37.

Славия и Арда не се победиха в мач без попадения

Вижте как се разви срещата

Началото на мача бе белязано от изключително тежкия сблъсък между Джеймс Етоо и Антонио Вутов. Двамата влязоха в спор за висока топка, при който удариха неприятно главите си. За миг изглеждаше, че и двамата са изгубили съзнание, като останалите играчи на терена горещо сигнализираха за намесата на медицинските екипи. За щастие, тежката ситуация беше овладяна и двамата пострадали бяха принудително заменени.

Любопитното обаче бе, че готвеният за рокада Етоо категорично отказа да напусне терена и след консултация с щаба на Ботев, получи необходимото позволение да остане в игра, макар и с превързана глава.

Не такава, за жалост, беше ситуацията с Антонио Вутов, който набързо бе качен в линейка, където да му се направят пълни медицински изследвания. На негово място се появи младият талант Марто Бойчев.

Снимка 663804

Източник: startphoto.bg

След първоначалния стрес, съперниците на "Колежа" започнаха да организират все по-добри атаки. Първото качествено положение беше за гостите, които стигнаха до изстрел чрез своя централен нападател Евгений Сердюк. Отговорът на Ботев не закъсня и удар на Дилан Мертенс бе уловен от Петър Маринов.

ФК ЦСКА 1948 беше много близо до откриването на резултата в 16-ата минута. "Червените" разгърнаха своите офанзивни действия по фланга на Радослав Кирилов, който отправи остър пас в наказателното поле. Евгений Сердюк изпревари Балоянис и само блестящата намеса на Ханкич го лиши от жадувания гол.

Последното ново попълнение на Ботев (Пд) - Кристиан Нвачукву, оставяше добро впечатление с изявите си от началото на мача. В 31-ата минута той подсигури отлично извеждащо подаване за Уме Емануел, но натиснат от Росен Божилов, африканецът не съумя да отправи достатъчно добър финален шут.

Снимка 663805

След ролята си на подавач, Нвачукву демонстрира в 33-ата, че може и да завършва офанзивните действия на своя тим. Нигериецът проклинаше съдбата секунди по-късно, тъй като ударът му попадна в краката на вражески бранител и не посети мрежата на Маринов.

ФК ЦСКА 1948 някак си не достигна до гол и в 44-ата минута. Йонас Там не сложи подобаваш финал на "червената" атака, след като бранителят на Ботев не изчисти умело и кълбото му беше откраднато от Радослав Кирилов. Първият изстрел на №10 се спря в легналите на шпагат Балоянис и Минков, но дори и така бившият национал имаше втори шанс за поправка. Тогава на небосклона ярко блесна стражът Ханкич, който скъси ъгъла и пак измъкна пловдивчани от деликатната ситуация.

Втората част стартира без значими събития пред една от вратите. Скуката пробва да разбие бразилецът Талис от ФК ЦСКА 1948, когато той реши да стреля директно от пряк свободен удар, който принципно бе на позиция, която предвещава центриране. Ханкич все пак внимаваше и уверено боксира.

Снимка 663802

Наставникът на ФК ЦСКА 1948 - Валентин Илиев, направи двойна смяна на младия Марто Бойчев. След като 16-годишното момче влезе като резерва на контузилия се Антонио Вутов в началото, с настъпването на 66-ата той видя информацията, че трябва да бъде заменен от Неделко Пишчевич. Естествено, талантът не беше никак доволен от случилото се.

В заветния четвърт час на срещата, домакините от Ботев (Пд) сериозно вдигнаха оборотите на своето представяне. Като за начало, включване на резервата Укаки завърши с пас на първа греда за Мартин Секулич. Хърватинът беше близо до отправянето на шут, но той попадна в перфектния шпагат на Теодор Иванов. При следващите офанзивни действия на "канарите", изстрел на Дилан Мертенс бе уловен сигурно от Маринов.

Снимка 663799

При центриране към 80-ата минута, от щаба на Ботев (Пд) горещо поискаха дузпа заради игра с ръка на Бирсент Карагарен. Реферът Георги Гинчев подмина спорното положение и дори не се допита до експертизата на ВАР.

Снимка 663800

Финалният натиск на "канарите" даде резултат и безценен гол в тяхна полза падна в 85-ата минута. Младият Ивайло Видев се оказа най-съобразителен при корнер и с глава съумя да насочи към десния ъгъл на Маринов. Кълбото се отби в дясната греда , а на точното място за добавка се оказа Дилан Мертенс. Ситуацията обаче дълго се разглеждаше от ВАР, което си имаше и своето основание. Така за ужас на домакините, преглеждането за засада показа неправомерна позиция на белгиеца и така нулевото реми продължи да бъде факт. Това се оказа и последното интересно събитие в мача.

В следващия кръг ФК ЦСКА 1948 приема на свой терен колебливия Славия. Ботев ще гостува на Арда (Кърджали).

Ботев (Пловдив) - ФК ЦСКА 1948  0:0 (Развой на срещата по минути)

Ботев (Пловдив) - ФК ЦСКА 1948 0:0 (Развой на срещата по минути)