Ботев Пловдив спечели с 2:0 контролата срещу Славия, играна в столичния квартал Овча купел. Точни за победителите бяха Димитър Байрев в 4-ата и юношата Християн Казаков в 83-ата минута. „Жълто-черните" демонстрираха по-добра игра от противника през цялата среща и закономерно стигнаха до успеха.

Освен двете попадения възпитаниците на Петър Хубчев създадоха още няколко чисти ситуации за гол и при по-точен мерник резултатът можеше да бъде още по-изразителен.

Ботев взе ранен аванс в срещата, след като Митко Байрев откри с мощен шут от десетина метра в 4-ата минута - 0:1. Той можеше да вкара втори гол още в следващата атака, но този път ударът му от близко разстояние попадна в тялото на Емил Петров.

В 21-ата минута Владо Байрев центрира в наказателното поле, където Мартин Стефанов стреля с глава над гредата. Най-сериозното положение за Славия в мача дойде след половин час игра. Васев центрира от корнер, Илиев отклони топката към вратата, но Илия Николов показа рефлекс и изби в корнер.

Второто полувреме започна с опасен далечен удар на Мансаров, минал встрани от вратата на Ботев. Последваха два поредни пропуска на Мартин Стефанов.

В 74-ата минута Тимонов изведе Курдов зад защитата, той стреля по диагонала, но Емил Петров отклони топката в корнер. Последва силен шут на Манчев отдалеч и нова добра намеса на стража на Славия.

В 83-ата Манчев стреля от пряк свободен удар, Петров изби, първи до топката стигна Християн Казаков и на празна врата младокът вкара първия си гол за представителния тим. Минути преди края на мача Казаков изведе Курдов сам срещу вратаря, но ударът на нападателя бе избит от Петров.

Съставите на двата отбора:

Славия: Ем. Петров, Р. Димитров, Молдованов, Златков, Филипов, Маркес, Георгиев, Илиев, Мансаров, Васев, Жуниньо (Дреновички, Огнянов, Попев, Василев, Стойков, Добревски)

Ботев: Николов, Христов, Домакинов, Н. Димитров, В. Байрев, Ив. Димитров, Гуджев, Киков, Асенов(31-П. Атанасов), Стефанов, Д. Байрев (Курдов, В. Василев, Тимонов, Казаков, К. Атанасов, Андреев, Цветков, Гаджалов)