Берое (Стара загора) победи с 1:0 младежкия национален отбор на България в последната среща от група "Б" на турнира "Албена къп" в Каварна.

Старозагорци остават първи в групата, но няма да играят на финала на турнира в неделя, защото им се нарушава предсезонната подготовка. Това заяви старши треньорът на Берое Илиян Илиев, след като стана ясно, че БФС пренасочва финалната среща от събота за неделя.

С бързи атаки по крилата Берое изработи две голови положения още в началото на мача. В 4 минута Иван Чергев простреля напречната греда на младежките национали след корнер и намеса на вратаря.

Две минути по-късно Дончо Атанасов се пребори за топката и вкара за 1:0. В 27 минута Искрен Писаров излезе на върха на атаката на Берое, стреля остро, но вратарят Никола Дашев парира удара му.

Старозагорци и след почивката атакуваха по-остро и по-често излизаха в стрелкова позиция. При една от тях резервата Николай Станков улучи страничната греда.

Берое - България (младежи до 21г.) 1:0
1:0 Дончо Атанасов (6')