Станислав Иванов бе заменен от Иван Коконов, а Илия Юруков смени Борислав Цонев.

Мартин Георгиев си полволи да оспорва съдийско решение и заради това също бе официално предупреден.

Още една двойна смяна за софиянци. Чунг Нгуен До и Николай Христов замениха Иван Минчев и Владимир Николов.

82′
80′

Пореден жълт картон в срещата. Този път го получи Джелал Хюсенов заради оспорване на съдийско решение.

77′

Господинов! Най-добрият шанс за един от двата отбора след почивката. Резервата Куентин Зеедорф отправи силен удар, но Анатолий Господинов демонстрира своя рефлекс и изби в корнер.

73′

Жълт картон и за нападателя на Славия Владимир Николов, който направи симулация в опит да спечели дузпа.

69′

Тонислав Йорданов замени Офор.

69′

Роберто Райчев се появи в игра на мястото на капитана Галин Иванов.

65′

Емил Мартинов получи официално предупреждение за нарушение срещу Ел Мами Тетах.

63′

Борис Тютюков е сменен от Ел Мами Тетах.

59′

Двойна смяна в състава на гостите. Венцислав Керчев и Мартин Сораков отстъпиха местата си на Куентин Зеедорф и Кристиан Добрев.

59′
50′

Добра възможност за домакините, но шутът на Борсилав Цонев бе блокиран от Виктор Генев и топката излезе в ъглов удар.

45′

Второто полувреме започна!

45+2′

Край на първата част!

45+1′

Жълт картон за Чинонсо Офор.

45′

Две минути добавено време.

35′

Гол за Славия! Кристиан Стоянов! Гостите организираха добра атака,при която Иван Минчев подаде към Ертан Томбак. Той намери оставения непокрит Кристиян Стоянов и младокът без забавяне отправи премерен удар, който не остави шансове на Господинов и върна софиянци в мач. Това е и първият негов гол в мъжкия футбол.

29′

Остро центриране на Иван Минчев от фаул, но Господинов сигурно улови.

24′

Първата добра възможност за Славия бе в средата на първото полувреме. Иван Минчев комбинира с капитана на "белите", които в този мач игарят с резервните с черни екипи, Галин Иванов и той отправи мощен удар от дистанция, но Господинов изби с една ръка в ъглов удар.

12′

2:0 за Арда! Станислав Иванов! Само три минути след гола на Тютюков домакините стигнаха до ново попадение и изпратиха "белите" в нокдаун. Джелал Хюсеинов комбинира с Лъчезар Котев, който опита подаване, а след рикошет в крака на Кристиян Стоянов, топката се озова в Станислав Иванов. Нападателят се измъкна и излезе сам срещу Светослав Вуцов и с техничен удар покачи на 2:0.

9′

1:0 за Арда! Борис Тютюков! Домакините успяха да оползотворят още първата си възможност в мача. Деян Лозев проби отдясно, справи се с Венцивлав Керчев и центрира в наказателното поле. Там Чинонсо Офор надскочи защитниците на гостите и стреля с глава, топката се отби в гредата и попадна право в Борис Тютюков, който без забавяне я изпрати в мрежата.

1′

14 Роберто Райчев

Арда приема Славия в мач от 28-ия кръг в efbet Лига. Срещата започва в 20:15 часа.

Тимът от Кърджали е в серия от три поредни срещи без победа (2 загуби и 1 равенство), като през седмицата падна като гост на последния Етър.

Загорчич определи групата на Славия за гостуването на Арда

Ето на кои футболисти ще може да разчита Загорчич утре вечер

Подобна е ситуацията и при Славия. Футболистите на Златомир Загорчич също натупаха 2 загуби и 1 равенство в последните три срещи. Пораженията от Левски и Локомотив Пловдив бяха очаквани, но нулевото реми с Пирин изненада.

В класирането Арда е девети с 36 точки, а Славия е две места по-надолу с 30.

Николай Киров няма особени кадрови проблеми в отбора от Кърджали. За Славия големият проблем ще е липсата на голмайстора на тима Тони Тасев, който е с разтежение и ще пропусне няколко мача на "белите". Защитникът Велко Йеленкович и крилото Емил Стоев също са контузени, но пък Емил Мартинов се завръща в игра.

В Арда не приеха никак леко разочароващата загуба от Етър

Собственикът на кърджалийци привикал на разговор всички футболисти

Двата тима вече се изправиха един срещу друг през настоящия шампионат. В среща от 13-ия кръг на стадион "Александър Шаламанов" "белите" победиха с 1:0 с гол на Тасев.