След параболичен удар с глава на Мартин Георгиев топката се отби в напречната греда на вратата на Арда.

89′

Илия Юруков смени Борислав Цонев.

86′

ГООООООООООООООЛ ЗА АРДА! ИВАН КОКОНОВ!

Четрири минути преди края на радовното време домакините си гарантираха трите точки. Борислав Цонев центрира от корнер, Владимир Николов изби, но топката попадна право в краката на Коконов, който без забавяне отправи мощен удар и въпреки намесата на Светослав Вуцов топката спря в мрежата.

81′

Домакините пропуснаха отлична възможност да решат всичко в днешната среща. Лъчезар Котев намери Иван Коконов на чиста позиция, но ударът на последния бе отразен от Вуцов.

79′

Авторът на първия гол за Арда - Тонислав Йорданов е сменен от Чинонсо Офор.

77′

Влезлият преди малко в игра Мартин Сораков напредна в половината на домакините и отправи удар извън наказателното поле, но Господинов внимаваше и сигурно улови.

74′

Мартин Сораков замени Венцислав Керчев в състава на Славия.

72′

Ебенезер Окезие подаде към Станислав Иванов, който се справи с Мартин Георгиев и Емил Стоев и отпави удар, но този път Светльо Вуцов се намеси решително и предотврати трети гол във вратата на Славия.

70′

Иван Тилев е сменен от Джалал Хюсеинов.

70′

Иван Коконов влезе в игра на мястото на Ел Мами Тетах.

65′

Жълт картони и за Лъчезар Котев.

63′

Тройна смяна в редиците на софиянци. Тони Тасев, Денислав Александров и Иван Минчев отстъпиха местата си на терена на Куентин Зеедорф, Емил Стоев и Галин Иванов.

63′
63′
62′

ГООООООООООООЛ ЗА АРДА! ПЛАМЕН КРАЧУНОВ!

Арда стигна до ново попадение малко повече от четвърт час след началото на второто полувреме. Иван Тилев опита директен удар от фаул, Светослав Вуцов не се намеси убедително и Крачунов от непосредствена близост изпрати топката в мрежата!

53′

Най-активният в състава на Арда от началото на мача, Тонислав Йорданов, отново застраши вратата на Славия, но този път ударът му излезе в аут.

52′

Виктор Генев получи официално предупреждение.

50′

Още един жълт картон в мача. Този път той е показан на защитника на Арда Пламен Крачунов.

49′

Деян Лозев центрира в наказателното поле на Славия, Тонислав Йораднов стреля с глава, но право в ръцете на Светослав Вуцов.

47′

Жълт картон за Ертан Томбак.

45′

Второто полувреме на мача започна!

45′

Смяна в състава на гостите на почивката. Кристиян Стоянов е заменен от Емил Мартинов.

45+3′

Край на първата част.

45′

42′

Тони Тасев получи официално предупреждение, заради недоволство към първоначалното решение на рефера да отмени гола за Славия.

41′

ГООООООООООООЛ ЗА СЛАВИЯ!

След центриране от ъглов удар топката стигна до Денислав Александров. Той финтира защитник на Арда и стреля, Господинов успя да избие, но Тони Тасев без забавяне намери Владимир Николов и той с удар отблизо намери мрежата. Първоначалоно голът не бе зачетен, но след дълга консултация с колегите си, които отговарят за системата ВАР, главният съдия Михаел Павлов призна попадението.

33′

ГООООООООЛ ЗА АРДА! ТОНИСЛАВ ЙОРДАНОВ!

Домакините от Кърджали стигнаха до откриване на резултата малко повече от десет минути преди края на първата част. Борислав Цонев с дълго подаване намери Тонислав Йорданов, който елиминира Мартин Георгиев и с мощен удар извън наказателното поле не остави шансове на вратаря на Славия Светослав Вуцов!

31′

Удар на Иван Тилев от дистанция, Светослав Вуцов спаси без проблеми.

24′

Първият жълт картон в мача е за Ебенезер Окезие, който извърши фаул срещу Денислав Александров.

21′

Ел Мами Тетах навлезе на скорост в наказателното поле на Славия, елиминира Венцислав Керчев и опита удар по диагонала, който, обаче, не намери целта.

20′

Тони Тасев получи извеждащо подаване от дълбочина и свали с глава към Владимир Николов, чийто удар бе спасен от Господинов. Топката се върна в нападателя на Славия и той пак опита да изпрати топката в мрежата на Арда, но вратарят на домакините отново демонстрира котешки рефлекс и не допусна попадение във вратата си. С известно закъснение в тази ситуация бе маркирана засада.

10′

Отговорът на домакините не закъсня. Борислав Цонев намери великолепно Ебенезер Окезие на стрелкова позиция, но ударът на нигериеца мина над вратата.

7′

Греда! Гостите от София изпуснаха отлична възможност да си осигурят рано-рано аванс в резултата. Възпитаниците на Златомир Загорчич разиграха отлично по десния фланг на атаката, Денислав Александров подаде на Ертан Томбак, който намери в наказателното поле Владимир Николов, а нападателят с техничен шут уцели страничния стълб на вратата пазена от Анатолий Господинов.

1′