Селекционерът на Унгария Марко Роси знае, че малко хора дават шанс на отбора му във втория двубой от Евро 2024 срещу домакина Германия следващата седмица, но все пак вярва, че футболистите му могат да поднесат изненада.

Унгария започна участието си на Евро 2024 с поражение от Швейцария с 1:3, като във втората си среща ще играе срещу домакина на турнира Германия.

"Ако говорим за мача с Германия, мисля, че хората няма да заложат на нас нито един унгарски форинт, нито евро", сподели Роси.

Той каза, че само трима или четирима от неговите играчи са играли на необходимото ниво срещу Швейцария, макар подобреното представяне през второто полувреме да дава надежда за следващите двубои.

Унгария бе сочена за един от отборите, които могат да поднесат изненада на турнира след силната квалификационна кампания и серия от 14 мача без загуба, която бе прекъсната само от загуба в приятелски мач с Ирландия в подготовката за надпреварата.

Те играят срещу намиращия се в отлична форма тим на Германия в Щутгарт в сряда, преди да се изправят срещу Шотландия, също в Щутгарт, другата неделя.

"Към днешна дата изглежда невъзможно, но можем да компенсираме, както опитахме да направим на последното Европейско, когато загубихме от Португалия с 0:3 в първия мач, но след това завършихме наравно с Франция и бяхме на шест минути от класирането за осминафиналите за сметка на Германия", коментира италианския специалист.

Но Германия сега е друг отбор и не само защото спечелиха с 5:1 срещу Шотландия, казах в интервюта и преди, че според мен германците са най-големите фаворити за титлата", добави още той.

Страхотна Швейцария с помощта на Квадво Дуа срази Унгария!