Бившият футболист на Левски Уелтън продължава със силните си изяви в Япония. Бразилският национал се отличи с две асистенции при триумфа на своя Гамба (Осака) с 2:1 като домакин над Кашива Рейсол. Двубпят бе от 18-ия кръг на Джей лигата.

Гамба откри резултата в 15-ата минута, когато Такаши Усами се възползва от подаване на Уелтън и реализира за 1:0. Десетина минути по-късно бразилското крило асистира на Кота Ямада, който удвои преднината на домакинския тим.

Кашива стигна до почетно попадение чрез Диего в 80-ата минута, като десет по-рано Уелтън бе заменен от Шу Курата.

Бразилецът вече има 1 гол и 5 асистенции в 15 двубоя за японския състав.

С успеха Гамба събра 34 точки и заема третата позиция във временното класиране. Лидер е Мачида Зелвия, който има четири пункта повече.