Aрда взе инфарктен успех с 3:2 над Славия в директния двубой за седмото място от 37-ия кръг efbet Лига. По този начин кърджалийци за момента заемат седмата позиция, след като изместиха днешния си опонент. Причината за настоящото им предимството е, че в срещите помежду им Арда е с по-добри показатели. Иначе двата отбора имат по 55 точки в актива си.

Въпреки че домакините стартираха по-уверено двубоя, Славия пропусна отлична възможност да излезе напред в резултата едва в 5-та минута. Левият краен бранител Людовик Соарес навлезе в наказателното поле на Арда, комбинира със съотборник, който от непосредствена близост стреля много неточно.

Снимка 620616

Източник: startphoto.bg

В 24-та минута столичният отбор се възползва от груба грешка в редиците на Арда и напълно закономерно поведе в мача. След изпълнение от ъглов удар, не особено високият Ерол Дост остана напълно непокрит, за да отигра елегантно топката с глава за 1:0.

Наглед от безобидна ситуация, кърджалийци можеха да възстановят паритета в 32-та минута. Бранител на Славия не се справи в опазването на топката, като Ел Мами Тетах съумя да взаимодейства със Станислав Иванов. Бившият фуболист на Левски обезателно отправи мощен удар, но противников футболист го блокира. При добавката пък, халфът разочарова, пращайки кълбото високо над вратата.

Арда нанесе първият си точен изстрел в края на първата част! Тогава Радослав Цонев центрира, когато в наказателното поле таранът Преслав Боруков се извиси над всички, ала ударът му с глава не затрудни Николай Кръстев.

Арда започна да действа по-активно във фаза атака, откакто стартира второто полувреме и заслужено се добра до изравнително попадение. Ел Мами Тетах продължи с набезите си по лявото крило, а този път неимоверните му усилия се увенчаха с успех. Офанзвиният ас на домакините изпревари персоналния си пазач, комбинира с нападателя Преслав Боруков, чийто изстрел разпъна мрежата на Кръстев.

Славия осъществи опасна атака, гарнирана с превъзходно разиграване. Иван Минчев намери Галин Иванов, той веднага отклони към Владимир Николов в наказателното поле, където нападателят се провали в опита си да се разпише.

Снимка 620614

"Белите" за пореден път намериха начин да преодолеят защитата на Арда в 73-та минута. Появилият се в сблъсъка Ахмед Ахмедов демонстрира, че умее да бележи във важни случаи. Нападателят получи находчив пас от Галин Иванов, реализирайки за 2:1.

Възпитаниците на Александър Тунчев изобщо не се сломиха и се добраха втори гол в срещата! В 89-та минута Умар Сако изведе Ласана Н'диайе очи в очи с Николай Кръстев, а нападателят умело промуши топката между краката му за 2:2.

Дълбоко в добавеното време домакините оставиха без дъх, както зрителите на "Арена Арда", така и тези пред телевизионния екран. Най-дейният в лагера на кърджалийци Светослав Ковачев центрира на точката на дузпата, Крачунов стреля с глава, Кръстев спаси, но при завършващия удар Преслав Боруков предизвика истински екстаз по трибуните за 3:2.