Турнирът „Албена къп", на който Topsport.bg е медиен партньор и съорганизатор  приключи официално. Последният мач от тазгодишната надпревара бе между Спартак (Варна) и Калатис (Мангалия). Срещата завърши 1:1 и бе част от програмата на група 2, разпределяща местата от 4-о до 6-о място.

След приключване на двубоя, разпределението е следното: на 4-ото място завърши Калиакра с две победи, Спартак и Калатис са с по една точка и голова разлика 2:3, но румънците имат и два червени картона, заради което се наредиха на последното 6-о място. Припомняме, че турнирът бе спечелен по-рано днес от Спортист (Своге).

Иначе срещата започна със суха откъм голови положения първа част. През второто полувреме, Сим и Хузеану от състава на румънския тим  получиха червени картони.
В 80-ата минута пък, влезлият като резерва Бижев нацели гредата на Калатис от около 7 метра. Минута по-късно, Г.Димитров от Спартак (Варна) откри резултата. В 87-ата минута обаче Венцислав Маринов си наниза автогол.

Спартак (варна) Калиатис 1:1

Спартак (Варна): Славов Филипов, Георгиев, Илиев, Начев, Желязков, Иванович, Беядеров, Мехмед, Алекскандров, Кателиев

В игра се появиха: Маринов, Дончев, Бижев, Петров, Боев, Христов и Димитров