Четвъртък (31 октомври) ще бъде ден за официални срещи за двата представителни тима на БК Левски. Мъжете гостуват в Косово за третия си мач от Балканската лига този сезон, докато жените ще са домакини на Монтана 2003 в кръг от НБЛ.

"Сините" отпътуваха с автобус рано сутринта и се очаква да пристигнат в косовския град Печ в късния следобед. Мачът между КБ Пея и Левски е в четвъртък, от 20 часа българско време. Билетите за срещата са на цена 3 евро.

Тимът от Косово до момента изигра само един мач от Балканската лига. Като гости на македонския Кожув те отстъпиха със 79-84. През първото полувреме гостите от Косово имаха аванс през почти цялото време. След паузата Кожув направи серия от 14-2 и дръпна с 11 точки, но Пея намали до 2. Домакините все пак успяха да спечелят, но КБ Пея показа, че е доста сериозен отбор. Американецът от гостите Фред Хаус вкара 20. Именно той е и най-изветният баскетболист в тима. Освен него обаче има още няколко баскетболисти със солидни биографии като Джордж Одуфуа, хърватинът Ведран Морович, словенецът Ерсид Люца и още няколко допълнителни местни и чужди състезатели. Треньор на тима е хърватин на име Даниел Луц.

Съставът на КБ Пея има актив от 4-1 в шампионатът на Косово. През уикенда отборът им победи Беса с 97-76 и така разделя второто място в класирането на местния шампионат заедно с Дрита.

С други думи Левски го чака едно много тежко гостуване и се надяваме отборът на Тити Папазов да успее да преодолее домакините и запише своята първа победа в Балканската лига за сезона. Малко изненадващо, след два изиграни кръга "сините" не успяха да запишат победа, но форматът на лигата с мачове всеки срещу всеки дава по-добри възможности за поправки. В събота Левски постигна важен успех в българското първенство, като изигра силно второ полувреме и се наложи над друг представител на страната в Балканската лига - Балкан в Ботевград. Надяваме се отборът да набере скорост и влезе във форма по-бързо, а очевидно е че разполага с класни състезатели за успехи на трите фронта на които играе.