Левски започна новия сезон в Първа лига по изключително силен начин. "Сините" разпиляха Локомотив (София) и го победиха с 6:1 в столично дерби, което се игра на стадиона в квартал "Надежда".

Първото полувреме беше на изключително високо ниво, като станахме свидетели на цели пет попадения.

Локомотив (София) - Левски 1:6 (Развой на срещата по минути)

Двубоят ще се играе днес, от 21:15 часа, в столичния квартал "Надежда"

Двубоят започна изненадващо с гол на Локомотив (София). Анте Ааралица откри за софийските "железничари" с гол още в 5-ата минута. Домакините организираха чудесна атака, в която Аралица получи топката след центриране от десния фланг. Той овладя прекрасно топката и не се поколеба да я запрати директно във вратата на Маркович.

Снимка 675407

Източник: startphoto.bg

Левски обаче реагира като ужилен и Алекс Колев бързо възстанови равенството в 12-ата минута. "Сините" построиха добра атака, при която Майкон подаде на Колев, който от много трудна позиция стреля с глава, а кълбото се озова директно във вратата на Любенов.

Само 9 минути по-късно Левски постигна и пълния обрат. Алдаир направи изключителен рейд и се отчете с прекрасен дрибъл, като отстрани няколко противникови играчи по пътя си. Малко след това застана точно пред Любенов и се разписа в ъгъла за 2:1.

Снимка 675406

В първата минута на добавеното време Джавад Ел Джемили направи резултата 3:1 в полза на Левски. Карлос Охене изпълни пряк свободен удар, а Ел Джемили напредна с топката и шутира. "Кълбото" обаче се заби в страничната греда. Последва добавка на Ел Джемили, който този път се разписа във вратата на софийските "железничари".

В третата минута на добавеното време Джавад Ел Джемили се разписа още веднъж, като направи резултата 4:1. След добра атака на "сините" Алекс Колев намери Ел Джемили, който не се поколеба да отправи нов изстрел и да се разпише още веднъж в двубоя.

Така първото полувреме завърши, а второто не успя да ни предложи толкова много вълнуващи положения.

Чак в заключителните минути на мача Левски направи няколко опасни ситуации, с които застраши отново вратата на Локомотив (София), а в самия край "сините" успяха да се разпишат още два пъти.

В 84-ата минута Левски организира добра атака и Мустафа Сангаре успя да намери Асен Митков, който отправи изстрел, но Любенов отрази.

Снимка 675414

Няколко секунди след това Алекс Колев можеше да вкара второто си попадение в двубоя, но кълбото премина покрай вратата.

В първата минута на добавеното време Карлос Охене също отбеляза и резултата стана 5:1. Диого Тейшейра допусна груба грешка, от която се възползва Карлос Охене. Футболистът на "сините" напредна и с прецизно изпълнение вкара пети гол за Левски.

Мустафа Сангаре оформи крайния резултат, реализирайки за 6:1. Той преодоля двама защитници и с много силен удар с десния крак от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Любенов.