Борусия (Дортмунд) постигна впечатляващ домакински обрат от 0:2 до 4:2 над Бохум в първия мач от петия кръг на германската футболна Бундеслига.

С 2 попадения за успеха се отличи ганайският нападател Серу Гираси, а по едно добавиха резервата Феликс Нмека и капитанът Емре Джан, който се разписа от дузпа.

Преди това Матуш Беро и Де Вит бяха дали аванс на гостите с голове в рамките на 5 минути.

Юрген Клоп се завръща на "Сигнал Идуна Парк"

"Наистина го очаквам с нетърпение", коментира Клоп

Така Борусия загърби тежката загуба с 1:5 от Щутгарт в предишния кръг и вече има 10 точки, докато Бохум остана със само 1 в своя актив на предпоследното място в класирането.

Двубоят започна силно за домакините, които пропуснаха две добри възможности чрез Карим Адейеми и Юлиан Брандт. В 16-ата минута Бохум излезе напред в резултата. Матуш Беро получи подаване от Филип Хофман в наказателното поле и със силен удар вкара за 0:1.

Само пет минути след това Дани де Вит удвои аванса на своя отбор след грешка на Грегор Кобел. В 33-ата минута гостите можеше да стигнат и до трети гол на Майрън Боаду от удобна позиция пропусна.

Вестафалци се върнаха в мача в 44-ата минута. Тогава Серу Гираси се извиси след центриране на Брандт и с глава вкара за 1:2.

Малко след подновяването на играта Борусия можеше да стигне до изравнителен гол след удар на Паскал Грос, но Патрик Древес с решителна намеса спаси.

В 62-ата минута "жълто-черните" получиха право да изпълнят дузпа, която Емре Джан превърна в гол за 2:2. Четвърт час преди края възпитаниците на Нури Шахин направиха пълен обрат. Карим Адейеми намери Серу Гираси, който успя да се освободи от защитник и с премерен удар вкара за 3:2.

Малко след това Борусия вкара четвърти гол. Феликс Нмеча опита подаване в наказателното поле, а след грешка на Древес топката се озова в мрежата за крайното 4:2.