Пирин Благоевград очаквано победи Черноморец с 2:0 и след нулевото равенство на Локомотив Горна Оряховица и „Верея" Стара Загора, отново „орлетата" се завърнаха на второто място във временното класиране, съобщава Е-79.

Наставникът на „орлетата" Йордан Самоковлийски бе направил доста промени в стартовия състав за днешния двубой. Вратарят Костов и Тони Костадинов за първи път влязоха в игра тази пролет. Сред резервите останаха Влади Златинов, Благой Наков и Тунтев. Като централни защитници играха Стилян Николов и Румен Сандев.

Още в 30-та секунда Димитър Благов пропусна да открие за „Пирин". Той засече центриране на Коцев и от 2 метра не успя да улучи празната врата. Гостите от Бургас имаха две много добри положения, първото от които бе в 9-та минута, когато Делян Христов нацели страничната греда на „орлетата".

В 27-та минута Мартин Тошев откри резултата. Той получи добра топка в наказателното поле, финтира бранител на Черноморец и със силен удар с левия крак от точката на дузпата откри резултата.

В началото на второто полувреме „орлетата" нанесоха своя удар. В 48-та минута с хубаво извеждащо подаване Тошев изведе Тони Тасев в наказателното поле, той центрира прострелно и този път Благов от 3 метра не сбърка и покачи на 2:0.

До края на мача и двата отбора играха открито, но повече голове не паднаха. 6 минути преди края на мача бе и второто добро положение за гостите, когато отново Делян Христов нацели страничната греда на „орлетата". „Черноморец" играха общо с 6 юноши, родени след 1994 година. Минута преди края Златинов от 2 метра изпрати топката над напречната греда.

Двубоят на стадион „Христо Ботев" привлече над 500 зрители. На трибуните бяха помощник-треньора на националния отбор по футбол Алекси Желязков, бившият треньор на „Пирин" Благоевград, „Левски" и „Локомотив" София Стефан Грозданов. Емблематичните за „орлетата" Петър Михтарски и Ивайло Андонов също бяха сред зрителите.