Лидерът Черноморец победи ЦСКА със 78:68 в среща от 25-ия кръг на НБЛ. Така бругазлии се върнаха на победния път след две поредни загуби.

"Акулите" владееха инициативата през по-голямата част от първото полувреме, като третата четвърт Черноморец успя да увеличи аванса си до 18 точки при 67:49, както завърши и периода. ЦСКА направи опит да се върне в мача в последния период, но пасивът му се оказа твърде голям.

Андрей Иванов реализира 20 точки и 11 борби за бургазлии, а Ладариен Грифин се отчете с 16 точки, 2 борби и 3 асистенции.

За "червените" от София най-резултатен бе Васил Бачев със 17 точки, 2 борби и 5 асистенции, а по 15 точки вкараха Георги Боянов и Камерън Грегъри. Боянов добави 8 борби, а Грегъри - 11.

След тази победа Черноморец запазва върха в НБЛ с актив от 45 точки и баланс от 20 победи и 5 поражения, докато ЦСКА е на 4-то място с 37 точки (13-11).