ЦСКА победи Славия с 1:0 в столичното дерби от 22-ия кръг на родната "А" група. Двата отбора изиграха много здрав мач на Националния стадион "Васил Левски" и определено зарадваха феновете си, които бяха дошли да ги подкрепят.

Символичните домакините от ЦСКА имаха щастието да излязат напред в резултата с гол от съблекалнята. Още в 3-ата минута Грегъри Нелсън напредна отлично между двама "бели" бранители и с мощен шут заби топката в мрежата зад Стефано Кунчев.

След попадението възпитаниците на старши треньора Милен Радуканов продължиха да играят по-активно. В 25-ата минута Светослав Дяков за малко да си вкара нелеп автогол, след като топката рикошира в гърба му, но в крайна сметка топката бе изчистена.

Наставленията на Емил Велев на почивката явно дадоха резултат, защото след нея славистите излязоха преобразени на терена.

В 63-ата минута Нелсън отлично проби отдясно и пусна към Сашо Тонев, който стреля от малък ъгъл, но удрът му премина покрай вратата.

8 минути преди края на редовното време влезлият като резерва нов любимец на "червената" публика Мишел Платини можеше да реши всичко, но ударът му срещна страничната греда. До края Славия натисна, но така и не успя да стигне до гол и трите точки отидоха при домакините.