ФК ЦСКА 1948 си спечели бараж за европейска квота след победа над тима на Славия с 2:0 в последен мач от плейофите на efbet Лига. "Червените" от Бистрица се нуждаеха от задължителна победа, за да си гарантират 7-ото място. Точни за гостите бяха Педриньо, който се разписа още в 5-ата минута, а успехът бе подпечатан от Никола Илиев в 63-ата минута.

Славия - ФК ЦСКА 1948 0:2 (Развой на срещата по минути)

Двубоят е с начален час 20:00, в "Овча Купел"

Още в петата минута Педриньо отбеляза попадението. Бразилецът бе изведен по перфектен начин и той остана сам срещу Светослав Вуцов. Той успя да овладее топката и шутира, изпращайки я между краката на стража на "белите".

Последва светкавичен отговор от страна на Славия и в 10-ата минута Исак Соле центрира в наказателното поле на противника, а там Роберто Райчев засече с глава, но кълбото премина покрай левия страничен стълб на вратата.

В 12-ата минута Бирсент Карагарен успя да порази целта за втори път, но голът не бе зачетен заради засада на Сердюк, който подаде към Педриньо преди това.

В 39-ата минута Бирсент Карагарен отправи изстрел от близка дистанция, но ударът му профуча покрай левия страничен стълб.

Снимка 666798

Източник: startphoto.bg

В 41-ата минута Славия достигна до чиста позиция, но не успя да се възползва. Ертан Томбак изведе Денислав Александров, но стражът на ФК ЦСКА 1948 показа страхотен рефлекс и отрази.

Около 60 секунди по-късно Карагарен отново застраши вратата на "белите". Светослав Вуцов обаче също спаси по страхотен начин.

Влезлият от скамейката Никола Илиев отбеляза втори гол в 63-ата минута. Неделко Пишчевич изведе Никола Илиев, който излъга Светослав Вуцов и отбеляза второ попадение за гостите, които бяха само на няколко минути от така желания бараж.

Снимка 666799

В 78-ата минута Тони Тасев пробва късмета си от далечна дистанция и за малко да сполучи, но топката премина няколко сантиметра от вратата на Петър Маринов.

В 83-ата минута ФК ЦСКА 1948 имаше страхотна възможност да се разпише и за трети път. Педриньо стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна десния страничен стълб на вратата.

Решаващият сблъсък за Европа между ФК ЦСКА 1948 и ЦСКА ще бъде този петък от 19:00 часа.