Отборът на Берое завърши сезона с шест поредни победи. В мач от последния 40-и кръг, момчетата на Петър Хубчев победиха с 3:0 Нефтохимик. Интрига в мача нямаше, а заралии решиха всичко до средата на първата част, когато вкараха всичките си попадения.

В 4-ата минута, при центриране от ъглов удар отдясно в наказателното поле на Нефтохимик, топката премина през куп от играчи, от което се възползва Георги Костадинов, който с крак засече кълбото от границата на малкия пеналт за 1:0.

В 9-ата минута домакините вече водеха с 2:0. Пламен Тенев центрира отдясно в наказателното поле и намери успешно Жуниор Мапуку, който отблизо без подготовка покачва на 2:0 с хубав удар по земя.

Отново Мапуку попадна в прегръдките на съотборниците си в 23-ата минута. Той получи кълбото в центъра на терена, пребори се с двама бранители на гостите, навлезе в наказателното поле, където безпроблемно финтира и стража Георгиев и хладнокръвно вкара за 3:0. През втората част не се случи нищо интересно, а двата отбора доиграха срещата в тренировъчно темпо.

БЕРОЕ - НЕФТОХИМИК 3:0 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)